Forster Van 541 HB Youngster (2024) – levně, prakticky, pro dva

Forster Van 541 HB Youngster navazuje na trend poslední doby – #vanlife obytné dodávky, které jako by z oka vypadly domácím instagramovým přestavbám. Potíž je v tom, že takové vozy jsou často cenově obtížně dostupné. Forster se pokusil přistoupit k tomuto úkolu trochu jinak. Přichází na trh s modelem, který je v souladu s trendy určený pro dvě osoby, zaměřuje se na praktické užití a přesto vás nutně nemusí finančně zruinovat.

Forster Van 541 HB Youngster se představuje

Forster staví obytné dodávky teprve od roku 2020, ale jeho historie výrobce obytných aut sahá až do roku 2012. Od počátku se orientuje především na cenově výhodné a praktické stavby. To potvrzuje i novinka s označením Forster Van 541 HB Youngster.

Za základ byl zvolen Fiat Ducato délky 5,41m s motorizací o výkonu 140k a celkovou hmotností 3,3 tuny. Kdo by čekal, že bude konfigurace podvozku kvůli dosažení nízké základní ceny ošizena, tak se bude mýlit. V základu by měl vůz disponovat airbagem spolujezdce, manuální klimatizací nebo třeba 90l nádrží na pohonné hmoty. V dnešní době je pak už asi povinností „eco packet“ se systémem start-stop.

Půdorys vozu Forster Youngster

Co se týče výbavy, tato obytná dodávka Forster vyjíždí se 70l nádrží na čerstvou a 75l nádrží na šedou vodu. Dále se můžeme těšit na jednu jedinou 230V zásuvku, zajímavé nabíjecí odnímatelné světlo a samozřejmě topení. Ve výbavě je ještě plnohodnotná kuchyňská linka se 70l lednicí s moderním umístěním otevírání do prostoru posuvných dveří a sprchový kout s toaletou. Zkrátka všechno, co budete k bydlení potřebovat.

V čem je jiný?

Základní odlišností modelu Forster Van 541 HB Youngster je sázka na praktičnost místo na luxus. Veden tímto mottem přinesl výrobce do svého produktu několik dobrých nápadů a také velkou možnost individualizace ve smyslu užitných modulů.

Zajímavé nápady

Pojďme si představit několik drobných detailů, které mohou být pro cílovou skupinu velmi zajímavé, a které mohou v některých ohledech být i inspirací pro ostatní výrobce:

  • Závěsná síť nebo vak místo skříněk – skříňky nad zadním lůžkem možná působí designově hezky, ale ne vždy jsou zárukou pořádku v uložených věcech. Navíc, když chcete využít zdvihacího lůžka, překáží. Forster přišel s nápadem umístit nahoru závěsnou síť nebo spíš jakýsi vak, do kterého lze věci ukládat. Pokud není potřeba, dá se snadno zmenšit, sbalit a bez nároku na úložný prostor uklidit.
  • Závěsná tyč na batohy – závěsný mechanismus sítě lze případně využít pro zavěšení batohů nebo dalšího podobného vybavení. Také docela hezký nápad, který moc nestojí, nezabere místo a ani moc neváží a přitom je velmi flexibilní.
  • Nabíjecí odnímatelné světlo – tak jednoduché řešení a přitom tak málo používané. Forster má v modelu Youngster několik kulatých svítidel, která se používají pro osvětlení interiéru, ale jsou zároveň vybavena akumulátorem a odnímatelná. Můžete si je tak večer vzít třeba ven k posezení.

Modulární výbava

Forster Van 541 HB Youngster si můžete také už při koupi přizpůsobit zamýšlenému způsobu užití. Nejviditelnější možnosti úprav jsou v prostoru, kde bývá obvykle přední salón.

První variantou je stolek, nad kterým jsou úchyty k upevnění plastových přepravek. Každý si tak může uspořádat skladovací prostor dle svých potřeb. Opět – jednoduché, účelné, ale prostě nijak zvlášť krásné. Na to se tady záměrně nehraje.

Interiér vozu Forster Van 541 HB Youngster

Další variantou je Mobile Office Packet. Tedy snaha vytvořit pracovní místo. V tomto provedení najdeme v místě předního salónu skříňku s potřebnými přípojkami a výklopným stolkem. Ten je ale v základu trochu krátký, a tak – za další příplatek – dostanete stolek delší, který využije i spolujezdec na své sedačce.

Kdo chce v této kompaktní vestavbě bydlet ve vícero osobách, může si pořídit ještě Open Lounge Packet. V tomto příplatkovém balíčku se skrývá možnost přestavět garáž na další lůžka s tím, že zadní postel je elektricky posuvná. Její rozměry jsou trochu skromnější právě z důvodu zdvihání – 180 cm délky nijak neohromí, stejně jako 130cm v nejširší části lůžka.

Závěr

Novinka Forster Van 541 HB Youngster přináší nejedno zajímavé řešení. Základní cena pod 45.000 Euro představuje v dnešní době poměrně konkurence schopnou nabídku. Otázka je, kam až se vyšplhá, když si začneme vymýšlet další a další moduly a balíčky výbavy. To ale není nic nového. Forster si určitě zaslouží palec nahoru za řadu hezkých nápadů úhledně zabalených do nového modelu.

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

VIDEO: Zvažujete půjčení obytného auta v USA? Zde jsou naše zkušenosti!

Nedávno jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, co znamená půjčení obytného auta v USA. Užili jsme si jej sice pouhé dva týdny, ale i...

NOVINKA: Weinsberg X-Pedition 600 MQ (2025)

Skupina Knaus Tabbert představila na své výroční konferenci zbrusu nový model Weinsberg X-Pedition 600 MQ. Jedná se o obytnou dodávku do nepohody postavenou na...

VIDEO: Americké obytné auto Cruise America C25

Parťákem na našich cestách po Spojených státech nám byl obytný vůz Cruise America C25. Jak takové americké obytné auto vypadá a v čem se...

PODCAST: Holandsko jsou nejen tulipány

Rádi byste se vydali do Holandska za krásami tulipánů? Holandsko a tulipány prostě patří neoddiskutovatelně k sobě. Jaro je ta správná doba na obdivování...

Globe-Traveller Explorer 2Z (2024) – novinka pro dva

Globe-Traveller přichází na trh s novinkou speciálně navrženou pro dvě osoby s označením Globe-Traveller Explorer 2Z. Při návrhu půdorysu nebyl sice tak odvážný, jako...