Konstantinovy Lázně a Úterý – nejen památky, ale i sport

Během našeho víkendového testu obytné vestavby VW Grand California jsme se rozhodli navštívit Konstantinovy Lázně. Ne kvůli tomu, že bychom byli vyznavači lázeňské turistiky, ale proto, že toto místo nabízí vyžití jak pro dospělé, tak pro děti. Proč jsme zvolili právě tuto destinaci?

Kemp La Rocca

Co nás nalákalo?

Těch věcí, proč jsme se rozhodli právě pro toto místo bylo hned několik. Zaprvé to byl kemp v dochozí vzdálenosti do centra města. Zadruhé inline dráha/cyklo stezka hned vedle kempu. Zatřetí nedaleké historické městečko Úterý, které má Vanistka již delší dobu na seznamu míst, která chce navštívit.

Kemp La Rocca

Za ubytování jsme během naší návštěvy Konstantinových Lázní zvolili kemp La Rocca. Jeho nespornou výhodou je poloha nedaleko centra města. My jsme využili pohostinnosti rozlehlé a velice udržované travnaté plochy pro karavany a stany s možností elektrické přípojky. Pro ostatní jsou tu i chatky, sruby nebo mobilheimy.

Kemp La Rocca

Za zmínku stojí i nevelké, ale přesto pro děti zajímavé dětské hřiště. Pro odrostlejší potomky je zde písečné hřiště na beach volejbal a další a další přiležitosti pro sportovní vyžití. V létě je pak v kempu k dispozici dokonce bazén.

Sociální zařízení je trochu staršího data, přesto se tak nějak daří jej udržovat v akceptovatelné úrovni použitelnosti. Co rozhodně ocení karavanisté je existence výlevky na chemické WC. Možnost vypustit nádrž na šedou vodu z obytného auta zde bohužel chybí.

Příjemným bonusem pak byla otevřená hospoda s krytou teráskou, kde se dalo pořídit po výletu nejen pivo na občerstvení dospělých, ale i džus pro potěchu dětí.

Výlety po okolí

My jsme hned první den zvolili pro ohromnou radost našich dětí inline dráhu. Vyšli jsme z kempu, ušli tak 100m, a hned jsme dětem obouvali brusle. Dráha ja vlastně také cyklostezkou a stezkou pro pěší. Jedná se o kvalitní asfaltovou cestu vedenou zcela mimo silnice. A co víc, není to jen kdejaká krátká projížďka kolem kempu. Dá se po ní dojet až do okolních vesnic.

Konstantinovy Lázně - inline dráha

 

Pak jsme se vydali do centra lázní. Pěkná procházka nás provedla okolo honosných lázeňských domů kolem kostela až na náměstí. To sice nijak neohromí žádou zvláštní dominantou, ale my narazili na poklad. Tím se pro nás stala restaurace hotelu Jitřenka. Vím, řeknete si, co je to za poklad. Jenže… Jednak jsme byli po dopoledním „sportování“ všichni hladoví, ale hlavně po dlouhém lockdownu jsme se poprvé usadili a objednali si jídlo. Na talíř. S kovovým příborem. A navíc to jídlo bylo fantastické a obsluha neuvěřitelně milá a příjemná. Takže se omlouvám, ale musím tady doporučit. 🙂

Konstantinovy lázně - kostel

Dalším zajímavým cílem, kam jsme se vydali, byla nedaleká známá obec Bezdružice (ano, je to přesně ta obec, odkud pocházel Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic). Pro ty, co nejsou vyznavači cykloturistiky, a nebo nechtějí vyrážet autem, tak nedaleko kempu je vlaková zastávka. Lokálka zde jezdí pravidelně i o víkendu a právě třeba do Bezdružic lze naplánovat hezký výlet.

Úterý

Vrcholem našeho toulání se po okolí se ale stalo město Úterý. Historie města sahá až do 11. století a je nutno říci, že centrum obce si zachovalo dobový ráz. Náměstí je lemováno hrázděnými domy a dlážděné poctivými kočičími hlavami, a nedaleký kostel na drobné vyvýšenině je nezaměnitelnou dominantou. Pokud pojedete kolem, určitě se tady aspoň na pár minut zastavte.

Závěrem – doporučujeme!

I přes chladnější a hlavně dost proměnlivé počasí se tento výlet nesmírně vydařil. Tento kout České republiky tak určitě s klidným svědomím doporučujeme. Pro rodiny s dětmi na víkendovou vyjížďku neuděláte chybu.

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Globe-Traveller Explorer 2Z (2024) – novinka pro dva

Globe-Traveller přichází na trh s novinkou speciálně navrženou pro dvě osoby s označením Globe-Traveller Explorer 2Z. Při návrhu půdorysu nebyl sice tak odvážný, jako...

PODCAST: Severní Amerika obytným vozem – pronájem obytného vozu v USA

Severní Amerika je lákavou destinací, která je pro cestování obytným vozem jako stvořená. Nás jedna taková cesta po USA čeká, a tak stojí za...

VIDEO: Affinity Duo (2024) – detailní prohlídka

Affinity je snad nejodvážnějším výrobcem obytných dodávek na trhu. Každý jeho model je něčím výjimečný a Affinity Duo není výjimkou. Díky společnosti Caravan City...

TEST: Affinity Duo (2024) – díl 4 – závěrečné zhodnocení

A máme tady závěrečnou část testu Affinity Duo. Auto jsme si už podrobně představili, řekli si, jak funguje ve dne i v noci. Takže...

Kam na Vysočině obytným autem – Žďár nad Sázavou a Pernštejn

Kam na Vysočině obytným autem? A kde se k tomu dobře najíst a rovnou tam i přespat? Tentokrát jsme se s rodinou vypravili do...