Clever Spirit 600 (2024) – podélná lůžka s netradiční koupelnou

Clever lze zařadit spíše mezi konzervativnější výrobce, kteří snaží vyrábět auta s dobrým poměrem ceny a užitné hodnoty. Novinka Clever Spirit 600 pokračuje v zavedeném duchu, ale posouvá značku zase o kus dále. Zajímavější design a velmi nezvyklé provedení koupelny doprovázené podélným spaním na šesti metrech délky. To nezní vůbec špatně!

Clever Spirit 600 se představuje

Poslední dobou lze pozorovat silný trend výrobců nabídnout podélná lůžka v kratších vozidlech. Clever nechce stát v tomto ohledu stranou, a tak přináší na trh novinku v podobě modelu Clever Spirit 600. Ten je postaven, jak je u Cleveru zvykem, na podvozku rodiny Stellantis – Fiat Ducato a spol. Za základ byl pak zvolen oblíbený rozměr L3H2, tedy šest metrů délka a 2,7m výška, přičemž v ceníku začínáte vždy se 140k motorizací s manuální převodovkou.

Interiér

V interiéru výrobce zapracoval především na designu. Oblá zakončení skříněk s elegantním polepem dávají zapomenout na lacině vyhlížející dvířka čtyři pět let starých modelů. Po otevření je ale stále vidět, že výrobce se neodklání od své snahy zůstat cenově dostupnou značkou.

Podélná lůžka

Samozřejmou pozornost si zaslouží zadní podélná lůžka, která i navzdory použití kratšího podvozku mají zajímavé rozměry. Lůžko na straně řidiče nabídne délku 186cm, druhá postel má pak plných 202cm. To není vůbec málo! Stejně tak stojí za pozornost i skládací schůdek, který výrazně usnadní přístup na obě lůžka. To je přesně důvod, proč lidé rádi volí právě podélné spaní.

Dlouhé postele také znamenají, že pod nimi bývá k dispozici prodloužený úložný prostor. Na straně za kuchyňským blokem tak najdeme dvířka, kterými je zajištěn přístup do prostorné skříňky pod částí lůžka. Na druhé straně našla své místo unikátně pojatá koupelna.

Netradiční koupelna

Je tomu něco přes dva roky, co jsem představoval koncept nového typu koupelny (viz článek Nový typ koupelny ve vestavbě – komfortní koupelna). A přesně po vzoru tohoto řešení se vydává nový Clever Spirit 600. Pokud je využíváno zadní lůžko, koupelna je zúžena a lze ji používat pouze v omezeném režimu. Chceme-li použít sprchu, sklopíme část roštu postele, rozložíme stěnu koupelny a máme běžný rozměr sprchového koutu. Díky tomuto nevšednímu řešení je interiér nového Cleveru překvapivě prostorný, a to i navzdory podélnému spaní. Clever. Chytré.

Úložné prostory

Nemá smysl počítat kolik skříněk a poliček kde najdeme, a že garáž je díky podélným lůžkům skutečně prostorná. Za zmínku ale určitě stojí praktický úložný prostor pod sedačkou předního salónu. Clever mívá umístěné topení v zadní části vozu pod postelí, a tak je pod lavicí prostoru takřka na rozdávání. Clever jej zpřístupnil nejen jak se sluší a patří z horní části po odklopení sedáku, ale zároveň připravil rozměrnou zásuvku. Tu lze vysunout do uličky a dostat se tak velice pohodlně ke všem uloženým věcem. Hezky provedené!

Závěr

Kdekdo má možná Clever zaškatulkovaný čistě jako levnou značku. Mám ale pocit, že u modelu Clever Spirit 600 můžeme pozorovat jistý posun od čistě cenově výhodných modelů k něčemu hodnotnějšímu. A to nejen z vizuální stránky, ale i z pohledu řešení interiéru. Za cenu startující na 56.990 se jedná určitě o zajímavou nabídku.

Clever Spirit 600 – video

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Osieczna – koupací zastávka na cestě k Baltu

Jedete stejně jako my na severovýchod Polska? Zejména z Čech je to pěkný kus cesty a není od věci si ji zpříjemnit přespáním a...

PODCAST: Luxusní kemp v Chorvatsku a novinky v roce 2024

Chorvatsko je pro Čechy zásadní turistickou destinací nejen letních dovolených. S Tomášem Málkem (camperlovers.cz), jsem si povídal na téma nových luxusních kempů v této...

Clever Aventuro 600 (2025) – výhodně na podvozku Mercedes Sprinter

Clever Aventuro 600 je nejnovějším modelem značky pro modelový rok 2025. Trochu překvapivě se tentokrát výrobce známý pro své cenově výhodné modely poohlédl po...

Freedom 636 – novinka od Affinity

Není tomu ještě ani půl roku, co jsme si představovali novou značku Freedom od známého polského vestavbáře Affinity. Zatímco první model byl postaven na...

VIDEO: Zvažujete půjčení obytného auta v USA? Zde jsou naše zkušenosti!

Nedávno jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, co znamená půjčení obytného auta v USA. Užili jsme si jej sice pouhé dva týdny, ale i...