Globe Traveller Explorer 2X – novinka pro rok 2023

S novinkami se před Caravan Salonem Düsseldorf doslova roztrhl pytel. A tak zde máme další zajímavost. Globe Traveller Explorer 2X. Jedná se o většího sourozence modelu Explorer 2XS který firma představila letos v únoru. Zajímavé je, že v době, kdy se výrobci předhání s nasazením nových podvozků, Globe Traveller u nového modelu sází na osvědčený Fiat Ducato případně Peugeot Boxer s délkou 636cm.

Globe Traveller Explorer 2X je větším sourozencem modelu 2XS. Připomeňme si, že se jedná o vůz navržený primárně pro dva. A model 2X jde v jeho šlépějích, pouze za využití delšího podvozku. Stále ale platí, že podélně uložené francouzské lůžko nalezlo své místo v levé zadní části vozu, aby hned vedle mohla být umístěna koupelna. Pojďme se podívat na několik zajímavostí nového modelu.

Globe Traveller Explorer 2X se představuje

Jak již bylo řečeno v úvodu, Globe Traveller zvolil jako podvozek osvědčenou dvojici Fiat Ducato nebo Peugeot Boxer délky L4H3, tedy 6,4m na délku a 2,8m na výšku. Jedná se tedy o to největší, co lze u těchto vozidel pořídit.

Globe Traveller 2X - půdorys
Půdorys sází na osvědčený design modelu Explorer.

Při pohledu na půdorys je vidět, že dodatečný prostor byl využit na více úložných a odkládacích prostor. Ale nejsou to jen obyčejné skříňky. Zajímavostí je například zásuvka se dvěma odpadkovými koši. Z pohledu výrobce se tak jedná o podporu udržitelnosti, neboť díky tomu bude snazší třídění odpadu na cestách. Tuto snahu podtrhuje konec konců i možností pořídit jako příplatkovou výbavu separační toaletu.

Globe Traveller 2X - dvojitý odpadkový koš
Unikátní je dvojitý výsuvný odpadkový koš.

Bez zajímavosti rozhodně není dvojitá podlaha, která je u Globe Travelleru standardem. Kromě izolačních vlastností přináší i nějaký ten zajímavý úložný prostor navíc v podobě přihrádky na boty. Pokud jde o tepelný komfort, tak v základní výbavě se můžeme těšit na naftové topení Truma 6D.

Globe Traveller 2X - dvojitá podlaha
Dvojitá podlaha poslouží i jako botník.

Globe Traveller Explorer 2X nabízí již v základní výbavě řadu komfortních a praktických prvků. Jedná se například o dvě bezdrátové nabíječky instalované v poličkách u postele, takže noční nabíjení je hračkou. Dále zaujme například standardně dodávaný solární panel s lithiovou baterií. To jednoznačně zapadá do myšlenky výrobce zaměřit se více na udržitelnost a soběstačnost při cestování.

Doplňková výbava modelu pak může zahrnovat Maxxfan (velice praktická kombinace střešního okna s automaticky řízeným ventilátorem), venkovní sprchu nebo třeba pokročilé monitorovací zařízení celé energetické soupravy.

Závěr

Globe Traveller možná trochu překvapil tím, že představil svůj nový model na obtížně dostupném podvozku od Stellantisu, od kterého jiní výrobci spíše utíkají. Každopádně musím říct, že tento půdorys je velice zajímavý a v této velikosti bude pro dvě osoby podle mě i velice praktický. Limitujícím faktorem bude rozhodně omezená velikost lůžka. Globe Traveller totiž, na rozdíl od Affinity, nemontuje dodatečné boční rozšiřující panely na karoserii, a tak si musí vystačit s běžnou šířkou vozu. Ta ovšem v tomto uspořádání znamená lůžko o šířce 123cm. A to není pro každého. Každopádně palec nahoru za odvahu a několik zajímavých inovativních nápadů!

Fotogalerie Globe Traveller Explorer 2X 2023

 

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

VIDEO: Zvažujete půjčení obytného auta v USA? Zde jsou naše zkušenosti!

Nedávno jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, co znamená půjčení obytného auta v USA. Užili jsme si jej sice pouhé dva týdny, ale i...

NOVINKA: Weinsberg X-Pedition 600 MQ (2025)

Skupina Knaus Tabbert představila na své výroční konferenci zbrusu nový model Weinsberg X-Pedition 600 MQ. Jedná se o obytnou dodávku do nepohody postavenou na...

VIDEO: Americké obytné auto Cruise America C25

Parťákem na našich cestách po Spojených státech nám byl obytný vůz Cruise America C25. Jak takové americké obytné auto vypadá a v čem se...

PODCAST: Holandsko jsou nejen tulipány

Rádi byste se vydali do Holandska za krásami tulipánů? Holandsko a tulipány prostě patří neoddiskutovatelně k sobě. Jaro je ta správná doba na obdivování...

Globe-Traveller Explorer 2Z (2024) – novinka pro dva

Globe-Traveller přichází na trh s novinkou speciálně navrženou pro dvě osoby s označením Globe-Traveller Explorer 2Z. Při návrhu půdorysu nebyl sice tak odvážný, jako...