Pilote Atlas A603G (2023) – premiéra vestavby na Ford Transit

O připravované novince od Pilote jsem psal začátkem září, kdy o vozidle poprvé informoval sám výrobce. Finální vůz Pilote Atlas A603G přinesla výstava CMT ve Stuttgartu . Hned na úvod si můžeme říci, že auto skrývá nejeden zajímavý nápad.

Pilote Atlas A603G se představuje

Obytná dodávka Pilote Atlas A603G je novinkou společnosti Pilote, která jej poprvé představila na několika fotografiích v září minulého roku. Jedná se o vestavbu na podvozku Ford Transit s možností pohonu 4×4. Výstava CMT 2023 byla první příležitostí, kde byla finální verze tohoto vozu představena.

Vozidlo bylo prezentováno v atraktivní tmavě modré metalíze na 16″ černých kolech z lehké slitiny. Ve spojení s černou agresivní maskou s výrazným nápisem Ford se jedná o designově hezky vyvedený kousek.

Pilote Atlas A603G - interiér

Obytná část

Přední salón

Obytná část je pojata na první pohled také běžným způsobem. Přední salón pro 4 osoby nabízí obvyklý posuvný stolek s otočným prodlužovacím dílem. Vlastností Fordu ovšem je poněkud méně prostoru, což je hezky vidět právě hned na předním salónu. Ten nepůsobí zrovna nejprostornějším dojmem. Příčné spaní bylo na prezentovaném modelu provedeno bez rozšiřujících panelů, což znamená jediné – délku lůžka maximálně na hranici 190cm.

Samozřejmě u Ford Transit zaujme vnitřní výška. Ta je více než nadstandardní. Drobným úskalím ale může být plastový obklad nad kabinou řidiče, který snižuje průchozí prostor do kabiny řidiče a je zde reálné riziko kontaktu s hlavou (to je hezky vidět na přiloženém videu). Strop vozu je jinak vyveden v elegantní černé barvě na které krásně vyniknou bodovky hlavního osvětlení.

Koupelna a kuchyňský blok

Překvapivě prostorně působí koupelna. Toaleta v provedení lavice doprovázená designovým umyvadlem nabízí až překvapivě prostorný sprchový kout. Ten je navržený navíc jako mokrá místnost, takže není potřeba se obávat použití sprchovacího závěsu.

Kuchyň vozu Pilote Atlas

O něco hůře na tom je kuchyňský blok. Úzký výsuv s držáky na tři lahve zabírá dle mého názoru poměrně dost prostoru a ubírá místo sousedním zásuvkám. Ty jsou pak svými rozměry spíše skromnější.

Garáž

Garáž patří rozhodně k těm větším a je navržena velmi netradičně. Zatímco u většiny vozů se setkáme s garáží orientovanou podélně, Pilote Atlas A603G ji orientuje napříč. Prostor pro náklad tak sahá od levého boku až k pravému a čelu garáže pak vévodí skříňky, ve kterých najdeme elektroblok a malou plynovou láhev (auto má naftové topení) a hlavně pěkný úložný prostor, který je přístupný jak z interiéru vozu, tak z garáže. Netradiční a za mě docela praktické provedení.

Garáž vozu Pilote Atlas

Závěrečné zhodnocení

S obytnými dodávkami na podvozku Ford Transit se začínáme setkávat stále častěji. Všichni výrobci bojují s tím samým, a to je užší a kratší obytný prostor ve srovnání s tolik oblíbenými podvozky Fiat a spol. Na druhou stranu se zde objevují některá zajímavá řešení. V případě Pilote Atlas A603G bych za něj označil například netradiční provedení garáže. A jak je to s cenou? Vystavený kus (viz video níže) se nabízí s cenovkou kolem 74.000€.

Pilote Atlas A603G – video prohlídka

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Globe-Traveller Explorer 2Z (2024) – novinka pro dva

Globe-Traveller přichází na trh s novinkou speciálně navrženou pro dvě osoby s označením Globe-Traveller Explorer 2Z. Při návrhu půdorysu nebyl sice tak odvážný, jako...

PODCAST: Severní Amerika obytným vozem – pronájem obytného vozu v USA

Severní Amerika je lákavou destinací, která je pro cestování obytným vozem jako stvořená. Nás jedna taková cesta po USA čeká, a tak stojí za...

VIDEO: Affinity Duo (2024) – detailní prohlídka

Affinity je snad nejodvážnějším výrobcem obytných dodávek na trhu. Každý jeho model je něčím výjimečný a Affinity Duo není výjimkou. Díky společnosti Caravan City...

TEST: Affinity Duo (2024) – díl 4 – závěrečné zhodnocení

A máme tady závěrečnou část testu Affinity Duo. Auto jsme si už podrobně představili, řekli si, jak funguje ve dne i v noci. Takže...

Kam na Vysočině obytným autem – Žďár nad Sázavou a Pernštejn

Kam na Vysočině obytným autem? A kde se k tomu dobře najíst a rovnou tam i přespat? Tentokrát jsme se s rodinou vypravili do...