Slovinsko: Bohinjské jezero a okolí

Bohinjské jezero je častým cílem návštěvníků Slovinska a my jsme v létě nebyli výjimkou. Na doporučení jsme se vypravili do kempu Danica, pořídili slevovou kartu Bohinj Mega Package a těšili se na zážitky. A že jich Slovinsko kolem jezera Bohinj nabízí!

Kemp Danica

Kemp Danica má rozhodně co nabídnout. První atraktivní věcí je jeho poloha přímo u řeky. Některá stání pro obytná auta opravdu končí zpevněným svahem, po kterém se můžete jít rovnou vykoupat do křišťálově čisté vody.

Kemp Danica - Slovinsko - Bohinjské jezero
Stání u řeky – Kemp Danica, Slovinsko

Dále kemp nabízí zcela novou (otevřena v létě 2021) stylovou restauraci. Seženete zde místní speciality od piva, přes hlavní jídla, až po dezerty. A vše, co jsme vyzkoušeli, byla opravdová lahůdka. Komu k snídani nestačí vlastní zásoby nebo nabídka místní prodejny pečiva (přímo v kempu), může si v restauraci pořídit skutečně bohaté snídaňové pohoštění.

Sportovně založení jedinci rozhodně ocení sportovní halu a hřiště, které nabídnou tenis, badminton, stolní tenis, umělou lezeckou stěnu nebo dokonce ranní jógu… Takže i horší počasí není na překážku aktivnímu způsobu trávení dovolené.

Dětské hřiště v kempu Danica
Dětské hřiště v kempu Danica

A když už jsme u toho sportu, tak pak tady máme cyklostezky. My jsme je kvůli špatnému počasí bohužel nevyužili, ale vedou přímo podél kempu a zavezou vás až přímo k Bohinjskému jezeru. K tomu se ostatně v sezóně úplně nedoporučuje jezdit autem. Zejména z důvodu omezených parkovacích možností. Takže kolo je ideální společník na tuhle cestu. Není to vůbec daleko a profil trasy je naprosto nenáročný. A kdo nechce k jezeru na kole, hned za branou kempu staví bezplatný autobus kyvadlové dopravy. Stačí 10 minut a jste u jezera. Zdarma a bez nutnosti obtížně hledat parkování.

A pak ještě takové ty „samozřejmosti“ jako pěkně vyvedené dětské hřiště, servisní místo pro obytná auta, udržované sociálky a pak místní bylinková zahrádka, kde si můžete nabídnout cokoliv na dochucení vašich kuchařských výtvorů. Hezký detail!

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.

Kam vyrazit do okolí?

Jak už jsem uvedl v úvodu, měli jsme k dispozici Bohinjský Mega Package. Za cca 30 EUR získáte výrazné slevy na lanovky, vstupy, oběd zdarma a podobně. Pokud plánujete v okolí strávit více dnů, rozhodně se to vyplatí.

Bohinjské jezero a projížďka lodí

První věc, kterou jsme ze slevového balíčku vyzkoušeli, byla projížďka na lodi. Elektro loď pro pár desítek lidí vás přepraví skoro přes celé jezero. Pro nás s malými dětmi to byla tak trochu nutnost, abychom zvládli nějaký ten delší pěší výlet nahoře. Takže loď, molo, projít kolem velké zahrádky místní restaurace a pak hurá na Vogel.

Pohled na Bohinjské jezero z paluby lodě
Bohinjské jezero z paluby elektřinou poháněné lodě je nádherný.

Vogel – lanovka a příležitost k vysokohorské procházce

Jedním z hlavních lákadel Bohinjského jezera je lanovka Vogel. Velká kabina vás za 4 minuty vyveze o 1000m výše a celou cestu se budete kochat pohledem na úžasné jezero obklopené ze všech stran horami.

Nahoře si děti mohou užít hřiště se skákacím hradem, pár zvířátek, ale hlavně… Je tu nádherný výhled na Vogel s velkým fotogenickým instagramovým srdcem. Samozřejmě, že jsme neodolali a fotku pořídili… 🙂

Vyhlídka na Vogel
Instagramová vyhlídka na Vogel

Odtud se dá udělat spousta pěších výletů a túr do okolí. My jsme zvolili další návaznou lanovku a vyškrábali se na vyhlídku Orlove Glave s nadmořskou výškou 1.682m n. m. Tenhle výhled stojí za to, zvládnou ho i děti a nenechte si ho ujít…

Vyhlídka Orlove Glave
Vyhlídka Orlove Glave je dostupná i pro děti

Kostel svatého Jana Křtitele

Ten se nachází hned na začátku jezera ja naprosto ikonickou záležitostí této oblasti. Pokud byste měli vybrat fotku, podle které se pozná Bohinjské jezero, tak to bude právě ta, na které uvidíte tento kostel s mostem.

Kostel u jezera Bohinj
Ikonický kostel u jezera Bohinj

Vodopád Savica, soutěska Korita Mostnice, a další…

V okolí lze najít ještě další spoustu přírodních krás. Ať už je to vodopád Savica, soutěska Mostnice a mnoho dalšího. Tenhle kraj je prostě nádhera sama a jeden den na jeho poznání vám rozhodně stačit nebude. Nám bohužel moc nepřálo počasí, a tak jsme prozkoumali jen málo z toho, co je zde k vidění. A proto jsme se rozhodli, že sem se rozhodně brzy vrátíme.

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Pilote Atlas A603G (2023) – premiéra vestavby na Ford Transit

O připravované novince od Pilote jsem psal začátkem září, kdy o vozidle poprvé informoval sám výrobce. Finální vůz Pilote Atlas A603G přinesla výstava CMT...

VIDEO: Detailní prohlídka Tourne 6.4

Náš test vozu Tourne 6.4 by nebyl úplný, kdyby chyběla detailní video prohlídka. Ani tentokrát neudělám výjimku. Video patří k těm delším, ale chtěl...

Affinity Duo M (2023) – opět pro dva, ale na MAN TGE

Že jste už název Affinity Duo M někde viděli? Správně! Affinity představilo téměř přesně před rokem model Affinity Duo určený pro dvě osoby postavený...

PUSHrack – Zahoďte svůj starý nosič na kola Thule či Fiamma!

Máte na autě nosič na kola na zadních dveřích a přemýšlíte o jeho výměně z důvodu nedostatečné nosnosti? Na trh přichází novinka s názvem...

Robeta Adonis (2023) – luxusní novinka na podvozku Mercedes Sprinter

Slovinský výrobce luxusních obytných dodávek si pro rok 2023 přichystal novinku - model Robeta Adonis postavený na podvozku Mercedes Sprinter. Zatímco podvozky Fiat nemusí...