Bürstner Delfin (2023) – obytná dodávka na Renault Master

Bürstner uvádí na trh svůj první obytný vůz založený na podvozku Renault Master – Bürstner Delfin. Po Ahornu a MegaMobilu se tak stává dalším výrobcem v řadě, který sází u své obytné dodávky na tento ne zcela obvyklý základ.

Bürstner Delfin se představuje

Jméno Delfin je úzce spjato s historií produktů Bürstner. Tentokrát bylo určeno pro první obytný vůz značky na bázi Renault Master. Základem pro Bürstner Delfin C 621 je Renault Master 2.3 dCi s manuální převodovkou a motorem o výkonu 135 k (volitelně lze sáhnout po 150k variantě s manuálem nebo automatem) a zákazník si může vybrat ze tří barev karosérie.

Nový model Delfin přichází s rozsáhlou výbavou „Limited Edition“, která čítá například 16″ kola z lehké slitiny, hliníková rámová okna nebo markýzu.

Přední salón

Přední salón disponuje již v základní výbavě otočnou deskou a za příplatek jej lze rozložit na další lůžko. Samozřejmostí je Isofix a lavice vybavena bezpečnostními pásy.

Podélné spaní a otevřený prostor – to je Bürstner Delfin.

Zadní lůžko

Zadní lůžko je flexibilní – buď lze použít plnohodnotná jednolůžka (190×71/70), nebo je lze pomocí posuvného roštu spojit v rozměrné dvoulůžko (190x178cm). Velký úložný prostor pod postelí lze i po přestavbě postele plně využít díky speciálnímu podpůrnému mechanismu. Pod postelí je pak také umístěn box na plynové láhve, který pojme dvě 5kg láhve.

Ložnice modelu Bürstner Delfin
Bürstner Delfin volí kvůli užšímu interiéru podélné spaní.

Kuchyně

V úzkém Renaultu Master je kuchyň vždy trochu problematická. Přesto se do Delfinu podařilo dostat 69litrovou kompresorovou lednici s oboustranným otevíráním směrem do posuvných dveří. Samozřejmostí je dvouplotýnkový sporák s dřezem a zásuvky se soft close mechanismem. Zajímavá je vyvýšená skříňka u zadního lůžka. Ta hezky odděluje pracovní prostor kuchyně od spaní a zároveň zvýší využitelnost úložného prostoru.

Kuchyň v Bürstner Delfin

Koupelna

Bürstner bohužel neukázal podobu koupelny na fotografiích, a tak musíme vyjít jen z tiskové zprávy. Ta říká, že se jedná o pevnou koupelnu se sprchovým závěsem a střešním oknem.

Závěr

Asi se budu trochu opakovat, ale za každý vůz na Renault Master jsem rád. Ať už to bylo u modelu Ahorn VAN nebo MegaMobil Mega Twin 620 vždy oceňuji designový ráz Renaultu, který je ve srovnání s konkurenčními modely skutečně líbivý. Druhou stránkou je ale praktičnost interiéru. Renault je uvnitř poměrně úzký, a tak uvidíme, jak se s tímto nelehkým úkolem popasoval Bürstner.

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Zábavní park pro děti za pár korun – to je Oskarshausen

Jako rodič jste na svých cestách nezřídka vystavováni tomu, že musíte plánovat aktivity atraktivní primárně pro děti. Já byl tomuto úkolu vystaven během našeho...

Tuning Fiat Ducato – digitální doping pro vaše obytné auto

Asi každý si alespoň jednou povzdechl nad výkonem svého obytného vozu. Jsou okamžiky, kdy by se nějaký ten koník a newton metr navíc hodil....

Globe Traveller do vlastní dodávky? Ano, je to možné!

Je vaším vysněným vozem Globe Traveller? A že dodávku už třeba máte? Proč ne! Globe Traveller teď nově nabízí zcela unikátní službu - vybrané...

Espresso kávovar do obytného auta na 12V a bez kapslí

Káva. Životabudič. Souputník pohody, relaxu a odpočinku. Ať už kávu vnímáte jakkoli, její příprava je častým tématem karavanistických diskusí. Moka konvička, překapávač, aeropress, french...

Bürstner Eliseo C644 (2023) – nejlepší půdorys se zadním salónem?

Před necelým rokem spatřil světlo světa model Bürstner Eliseo C644 - vůz, který nabízí ne zcela běžný půdorys se zadním salónem. Na rozdíl od...