Bürstner Delfin (2023) – obytná dodávka na Renault Master

Bürstner uvádí na trh svůj první obytný vůz založený na podvozku Renault Master – Bürstner Delfin. Po Ahornu a MegaMobilu se tak stává dalším výrobcem v řadě, který sází u své obytné dodávky na tento ne zcela obvyklý základ.

Bürstner Delfin se představuje

Jméno Delfin je úzce spjato s historií produktů Bürstner. Tentokrát bylo určeno pro první obytný vůz značky na bázi Renault Master. Základem pro Bürstner Delfin C 621 je Renault Master 2.3 dCi s manuální převodovkou a motorem o výkonu 135 k (volitelně lze sáhnout po 150k variantě s manuálem nebo automatem) a zákazník si může vybrat ze tří barev karosérie.

Nový model Delfin přichází s rozsáhlou výbavou „Limited Edition“, která čítá například 16″ kola z lehké slitiny, hliníková rámová okna nebo markýzu.

Přední salón

Přední salón disponuje již v základní výbavě otočnou deskou a za příplatek jej lze rozložit na další lůžko. Samozřejmostí je Isofix a lavice vybavena bezpečnostními pásy.

Podélné spaní a otevřený prostor – to je Bürstner Delfin.

Zadní lůžko

Zadní lůžko je flexibilní – buď lze použít plnohodnotná jednolůžka (190×71/70), nebo je lze pomocí posuvného roštu spojit v rozměrné dvoulůžko (190x178cm). Velký úložný prostor pod postelí lze i po přestavbě postele plně využít díky speciálnímu podpůrnému mechanismu. Pod postelí je pak také umístěn box na plynové láhve, který pojme dvě 5kg láhve.

Ložnice modelu Bürstner Delfin
Bürstner Delfin volí kvůli užšímu interiéru podélné spaní.

Kuchyně

V úzkém Renaultu Master je kuchyň vždy trochu problematická. Přesto se do Delfinu podařilo dostat 69litrovou kompresorovou lednici s oboustranným otevíráním směrem do posuvných dveří. Samozřejmostí je dvouplotýnkový sporák s dřezem a zásuvky se soft close mechanismem. Zajímavá je vyvýšená skříňka u zadního lůžka. Ta hezky odděluje pracovní prostor kuchyně od spaní a zároveň zvýší využitelnost úložného prostoru.

Kuchyň v Bürstner Delfin

Koupelna

Bürstner bohužel neukázal podobu koupelny na fotografiích, a tak musíme vyjít jen z tiskové zprávy. Ta říká, že se jedná o pevnou koupelnu se sprchovým závěsem a střešním oknem.

Závěr

Asi se budu trochu opakovat, ale za každý vůz na Renault Master jsem rád. Ať už to bylo u modelu Ahorn VAN nebo MegaMobil Mega Twin 620 vždy oceňuji designový ráz Renaultu, který je ve srovnání s konkurenčními modely skutečně líbivý. Druhou stránkou je ale praktičnost interiéru. Renault je uvnitř poměrně úzký, a tak uvidíme, jak se s tímto nelehkým úkolem popasoval Bürstner.

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

VIDEO: Zvažujete půjčení obytného auta v USA? Zde jsou naše zkušenosti!

Nedávno jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, co znamená půjčení obytného auta v USA. Užili jsme si jej sice pouhé dva týdny, ale i...

NOVINKA: Weinsberg X-Pedition 600 MQ (2025)

Skupina Knaus Tabbert představila na své výroční konferenci zbrusu nový model Weinsberg X-Pedition 600 MQ. Jedná se o obytnou dodávku do nepohody postavenou na...

VIDEO: Americké obytné auto Cruise America C25

Parťákem na našich cestách po Spojených státech nám byl obytný vůz Cruise America C25. Jak takové americké obytné auto vypadá a v čem se...

PODCAST: Holandsko jsou nejen tulipány

Rádi byste se vydali do Holandska za krásami tulipánů? Holandsko a tulipány prostě patří neoddiskutovatelně k sobě. Jaro je ta správná doba na obdivování...

Globe-Traveller Explorer 2Z (2024) – novinka pro dva

Globe-Traveller přichází na trh s novinkou speciálně navrženou pro dvě osoby s označením Globe-Traveller Explorer 2Z. Při návrhu půdorysu nebyl sice tak odvážný, jako...