Globe Traveller do vlastní dodávky? Ano, je to možné!

Je vaším vysněným vozem Globe Traveller? A že dodávku už třeba máte? Proč ne! Globe Traveller teď nově nabízí zcela unikátní službu – vybrané modely vám teď vestaví do vaší vlastní dodávky. Jak to celé funguje? Kolik to stojí? Jaká jsou omezení? Pojďme si tuto službu představit podrobněji.

Globe Traveller do vlastní dodávky

Globe Traveller je polský výrobce vestaveb, jehož obytné dodávky vynikají obvykle trochu netradičním pojetím interiéru. Nedávno jsme se mohli kochat novým modelem Globe Traveller Falcon s velice odvážně pojatým půdorysem. V nabídce dále zaujmou vozy, které nahrazují běžné zadní křídlové dveře jinou stavbou, která zajistí prodloužení interiéru o několik centimetrů a také zlepší izolační vlastnosti vozidla. Nebo jsou tu v neposlední řadě vozidla s francouzskou postelí umístěnou v levé zadní části vozu, aby koupelna mohla najít místo v pravém zadním rohu. Nabídka je zkrátka poměrně široká.

Globe Traveller nabízí novou službu, která lze považovat u podobných výrobců za docela unikátní. Pokud máte vhodné vozidlo, vestaví vám jeden ze svých modelů přímo do vaší vlastní dodávky. Jak to celé funguje?

Vhodné vozidlo

Pro přestavbu potřebujete mít v první řadě vhodné vozidlo. Službu můžete využít pouze v případě, že máte dodávku Fiat Ducato, Peugeot Boxer popřípadě Citroën Jumper o velikosti L3H3 nebo L4H3 (tedy vždy s nejvyšší stavbou střechy). Podrobněji se o velikostech těchto vozidel můžete dočíst v mém článku Co je L3H2, L2H2, L4H3… – aneb různé velikosti aut na bázi Ducato.

Volba požadovaného modelu

V druhém kroku si zvolíte model, který byste si do své dodávky přáli postavit. Můžete si vybrat z následujících modelů Globe Traveller:

  • EXPLORER 2XS – vozidlo dlouhé 6m s francouzským lůžkem a koupelnou v zadní části vozu, bez úprav karoserie.
  • EXPLORER 2X – vozidlo dlouhé 6.36m s francouzským lůžkem a koupelnou v zadní části vozu, bez úprav karoserie.
  • EXPLORER Z – vozidlo dlouhé 6.36m s podélnými lůžky, bez úprav karoserie.
  • Pathfinder X – vozidlo dlouhé 6,36m s francouzským lůžkem a koupelnou v zadní části vozu, vybavené běžnými křídlovými dveřmi v zadní části vozu, dodatečná úprava střechy vozidla.
  • Pathfinder Z – vozidlo dlouhé 6,36m s podélnými lůžky a běžnými křídlovými dveřmi v zadní části vozu, dodatečná úprava střechy vozidla.
  • Voyager XS – vozidlo 6m dlouhé s francouzským lůžkem a koupelnou v zadní části vozu, netradičně pojatá zadní stěna vozu, dodatečná úprava střechy vozidla.
  • Voyager X – vozidlo 6,36m dlouhé s francouzským lůžkem a koupelnou v zadní části vozu, netradičně pojatá zadní stěna vozu, dodatečná úprava střechy vozidla.
  • Voyager Z – vozidlo 6,36m dlouhé s podélnými lůžky, netradičně pojatá zadní stěna vozu, dodatečná úprava střechy vozidla.

Jak vidno, kromě novinky Falcon na podvozku VW Crafter je možné pro tuto služby vybírat z kompletního sortimentu firmy.

Další postup

Konkrétní vůz, který má být použit pro vestavbu, je třeba nafotit, přiložit VIN a poslat obchodnímu zástupci. V případě České republiky je zástupcem Globe Traveller společnost Toptrade.

Tyto vstupy posoudí prodejce s výrobcem a stanoví se konkrétní cena přestavby dle zvoleného modelu a požadované výbavy. Ceny přestaveb začínají na částce 34.000 Euro bez DPH (uvedená cena je pochopitelně bez samotného vozidla) a zákazník si počká velice přijatelný 1 měsíc.

Závěr

V době nedostatku podvozků a neuvěřitelně dlouhých čekacích lhůt může být nabídka vestavby do vlastního vozu v krátkém časovém horizontu poměrně zajímavou alternativou. Každý ať si sám pro sebe posoudí, zda je pro něj lepší jít cestou zakázkové vestavby u specializovaných firem nebo „zakázkovou“ vestavbou „konfekčního“ půdorysu. Nelze upřít, že Globe Traveller nabízí některá řešení (unikátní řešení zadní stěny nebo přestavba střechy vozidla), která vám žádný zakázkový vestavbář nabídnout nemůže. A to může být třeba ten jazýček na vahách při vašem rozhodování…

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Zábavní park pro děti za pár korun – to je Oskarshausen

Jako rodič jste na svých cestách nezřídka vystavováni tomu, že musíte plánovat aktivity atraktivní primárně pro děti. Já byl tomuto úkolu vystaven během našeho...

Tuning Fiat Ducato – digitální doping pro vaše obytné auto

Asi každý si alespoň jednou povzdechl nad výkonem svého obytného vozu. Jsou okamžiky, kdy by se nějaký ten koník a newton metr navíc hodil....

Espresso kávovar do obytného auta na 12V a bez kapslí

Káva. Životabudič. Souputník pohody, relaxu a odpočinku. Ať už kávu vnímáte jakkoli, její příprava je častým tématem karavanistických diskusí. Moka konvička, překapávač, aeropress, french...

Bürstner Eliseo C644 (2023) – nejlepší půdorys se zadním salónem?

Před necelým rokem spatřil světlo světa model Bürstner Eliseo C644 - vůz, který nabízí ne zcela běžný půdorys se zadním salónem. Na rozdíl od...

Obytná dodávka Clever Vans na podvozku Mercedes Sprinter

Clever Vans je členem německé skupiny Pössl Group, kde se profiluje jako výrobce praktických a cenově výhodných obytných dodávek. Zejména modely z řady "All-In"...