Globe Traveller do vlastní dodávky? Ano, je to možné!

Je vaším vysněným vozem Globe Traveller? A že dodávku už třeba máte? Proč ne! Globe Traveller teď nově nabízí zcela unikátní službu – vybrané modely vám teď vestaví do vaší vlastní dodávky. Jak to celé funguje? Kolik to stojí? Jaká jsou omezení? Pojďme si tuto službu představit podrobněji.

Globe Traveller do vlastní dodávky

Globe Traveller je polský výrobce vestaveb, jehož obytné dodávky vynikají obvykle trochu netradičním pojetím interiéru. Nedávno jsme se mohli kochat novým modelem Globe Traveller Falcon s velice odvážně pojatým půdorysem. V nabídce dále zaujmou vozy, které nahrazují běžné zadní křídlové dveře jinou stavbou, která zajistí prodloužení interiéru o několik centimetrů a také zlepší izolační vlastnosti vozidla. Nebo jsou tu v neposlední řadě vozidla s francouzskou postelí umístěnou v levé zadní části vozu, aby koupelna mohla najít místo v pravém zadním rohu. Nabídka je zkrátka poměrně široká.

Globe Traveller nabízí novou službu, která lze považovat u podobných výrobců za docela unikátní. Pokud máte vhodné vozidlo, vestaví vám jeden ze svých modelů přímo do vaší vlastní dodávky. Jak to celé funguje?

Vhodné vozidlo

Pro přestavbu potřebujete mít v první řadě vhodné vozidlo. Službu můžete využít pouze v případě, že máte dodávku Fiat Ducato, Peugeot Boxer popřípadě Citroën Jumper o velikosti L3H3 nebo L4H3 (tedy vždy s nejvyšší stavbou střechy). Podrobněji se o velikostech těchto vozidel můžete dočíst v mém článku Co je L3H2, L2H2, L4H3… – aneb různé velikosti aut na bázi Ducato.

Volba požadovaného modelu

V druhém kroku si zvolíte model, který byste si do své dodávky přáli postavit. Můžete si vybrat z následujících modelů Globe Traveller:

  • EXPLORER 2XS – vozidlo dlouhé 6m s francouzským lůžkem a koupelnou v zadní části vozu, bez úprav karoserie.
  • EXPLORER 2X – vozidlo dlouhé 6.36m s francouzským lůžkem a koupelnou v zadní části vozu, bez úprav karoserie.
  • EXPLORER Z – vozidlo dlouhé 6.36m s podélnými lůžky, bez úprav karoserie.
  • Pathfinder X – vozidlo dlouhé 6,36m s francouzským lůžkem a koupelnou v zadní části vozu, vybavené běžnými křídlovými dveřmi v zadní části vozu, dodatečná úprava střechy vozidla.
  • Pathfinder Z – vozidlo dlouhé 6,36m s podélnými lůžky a běžnými křídlovými dveřmi v zadní části vozu, dodatečná úprava střechy vozidla.
  • Voyager XS – vozidlo 6m dlouhé s francouzským lůžkem a koupelnou v zadní části vozu, netradičně pojatá zadní stěna vozu, dodatečná úprava střechy vozidla.
  • Voyager X – vozidlo 6,36m dlouhé s francouzským lůžkem a koupelnou v zadní části vozu, netradičně pojatá zadní stěna vozu, dodatečná úprava střechy vozidla.
  • Voyager Z – vozidlo 6,36m dlouhé s podélnými lůžky, netradičně pojatá zadní stěna vozu, dodatečná úprava střechy vozidla.

Jak vidno, kromě novinky Falcon na podvozku VW Crafter je možné pro tuto služby vybírat z kompletního sortimentu firmy.

Další postup

Konkrétní vůz, který má být použit pro vestavbu, je třeba nafotit, přiložit VIN a poslat obchodnímu zástupci. V případě České republiky je zástupcem Globe Traveller společnost Toptrade.

Tyto vstupy posoudí prodejce s výrobcem a stanoví se konkrétní cena přestavby dle zvoleného modelu a požadované výbavy. Ceny přestaveb začínají na částce 34.000 Euro bez DPH (uvedená cena je pochopitelně bez samotného vozidla) a zákazník si počká velice přijatelný 1 měsíc.

Závěr

V době nedostatku podvozků a neuvěřitelně dlouhých čekacích lhůt může být nabídka vestavby do vlastního vozu v krátkém časovém horizontu poměrně zajímavou alternativou. Každý ať si sám pro sebe posoudí, zda je pro něj lepší jít cestou zakázkové vestavby u specializovaných firem nebo „zakázkovou“ vestavbou „konfekčního“ půdorysu. Nelze upřít, že Globe Traveller nabízí některá řešení (unikátní řešení zadní stěny nebo přestavba střechy vozidla), která vám žádný zakázkový vestavbář nabídnout nemůže. A to může být třeba ten jazýček na vahách při vašem rozhodování…

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Pardubicko na skládacích kolech

Víkend s hezkým počasím před námi, tak kam vyrazit? Napadlo nás Pardubicko a že bychom ho zkusili poznávat ze sedla skládacího kola. Vzali jsme...

Pohodlné příčné spaní i v úzkých dodávkách – Etrusco xFlip a Lippert Fold Out

Jedinou dodávkou, ve které lze bez jakýchkoli dodatečných úprav zrealizovat použitelné příčné spaní, je Fiat Ducato (včetně sourozenců). A i tak je to pro...

KRS HomeMADE – vestavba do dodávky svépomocí, když nemám vybavení, moc zkušeností, ani času

Je to sen řady z nás, co jsme našli lásku k obytným dodávkám. Naše vlastní vestavba do dodávky svépomocí. Vždyť jsme přece šikovní dost....

Yucon K-peak (2024) – nová obytná dodávka 4×4 na Mercedes Sprinter

Vyznavači dobrodružství, adrenalinu, nezpevněných komunikací a vůbec exotických destinací často hledají obytné dodávky s pohonem 4x4. Přesně pro takové zákazníky připravila Frankia nový model...

Clever Duo 540 (2024) – nejlevnější obytná dodávka pro dva podruhé

Pamatujete na ten rozruch před dvěma lety, kdy Clever Vans představil nový model Clever Sunny 540 za necelých 29.990 Euro? To bylo pozdvižení! Nyní...