LMC Innovan 592 (2024) – podélné spaní ve Ford Transit

Lze zajistit dostatek prostoru v šest metrů dlouhém voze Ford Transit při podélně uloženém lůžku? LMC Innovan 592, novinka pro rok 2024, se o to snaží. A nutno říct, že ne až tak špatně. Stačí trocha těch inovací a i zdánlivě nemožné se stane skutečností.

LMC Innovan 592 se představuje

LMC se pro podvozek Ford Transit rozhodlo již v minulém roce, a to u modelu LMC Innovan 590 (představoval jsem v přehledu obytných dodávek na Ford Transit). Pro modelový rok 2024 přichází s novinkou, a to půdorysem se dvěma podélnými lůžky. Jak se taková lůžka do kompaktnějšího podvozku Ford Transit vejdou, aniž by omezila životní prostor pro posádku?

Až překvapivě dobře. Dvě oddělená lůžka o rozměrech 77x180cm a 77x200cm samozřejmě mají vliv na velikost koupelny a kuchyňského bloku. LMC však neponechalo nic náhodě a pokusilo se s omezeními vypořádat prostřednictvím inovací.

Inovace 1 – koupelna

S první inovací se setkáme v koupelně. Ta je samozřejmě rozměrově skromnější. A tak aby byla alespoň trochu použitelná, sáhl výrobce v první řadě po sklopném umyvadle. To není bůhví jaká inovace. Ale LMC šlo ještě o krok dál a doplnilo koupelnu o posuvnou toaletu. Jakmile se nepoužívá, zasune se pod zadní lůžko a sprchový kout je volný a hlavně poměrně prostorný. Není to úplně unikátní řešení, někteří výrobci je u vybraných modelů používají (například Mooveo nebo Malibu), ale ve Fordu Transit se s ním setkáváme poprvé.

LMC Innovan 592 - koupelna
Prostorově omezená koupelna nabízí díky sklopnému umyvadlu a posuvné toaletě až překvapivě prostoru. Škoda jen sprchového závěsu.

Inovace 2 – kuchyňský blok

Dvoumetrové podélné lůžko samozřejmě znamená významné omezení na straně kuchyňského bloku. Zde zbývá místo skutečně jen a pouze na varné centrum. Jakákoli odkládací plocha by zde chyběla, nebýt dalšího inovativního kroku. Tím je posuvná pracovní deska. Ta ja lehce vyvýšená nad linku a konstruována tak, že ji lze přesunout nad část zadního lůžka. Vzniká tak poměrně stabilní a použitelná odkládací plocha. Je to rozhodně lepší a robustnější řešení, než pouhá deska položená na matraci, jak to řeší například Volkswagen ve voze Grand California 600.

Kuchyňský blok vozu LMC Innovan 592
Zajímavě pojaté posuvné prodloužení pracovní desky u LMC Innovan 592 zajistí dostatek odkládací plochy i při podélném spaní.

Závěr

Stále ještě nejsem přesvědčen o tom, že Ford Transit je tou nejlepší volbou podvozku pro obytnou dodávku. Je nutné ale uznat, že se výrobci snaží bojovat s nevýhodami poměrně srdnatě. Posuvná pracovní plocha kuchyňského bloku je rozhodně zajímavým nápadem a koupelna s možností „přestavění“ na sprchový kout také. Uvidíme, jak si tento model se základní cenovkou 59.900 Euro na trhu povede. Ale je pravdou, že popularita oddělných podélných lůžek v krátkých šesti metrových vozech stoupá.

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

2 KOMENTÁŘE

  1. Je to prostě o preferencích. Chci zaparkovat ještě jakžtakž jako osobák,nebo projet úzké italské uličky ? Pak volím maximálně 6m vestavbu ( a dodávkovou šířku 2.05 ). Chci spát pohodlně a nepřelézat nocležníka a mít celkově více místa ? Pak volím rovnou polointegrál (nebo alkovnu ) s šířkou 2,25 a délkou většinou 7m a více.
    Cena je totiž prakticky stejná.
    Ostatní kompromisy mi přijdou nešikovné ( např. právě pokusy o spaní na délku na 6m )

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Osieczna – koupací zastávka na cestě k Baltu

Jedete stejně jako my na severovýchod Polska? Zejména z Čech je to pěkný kus cesty a není od věci si ji zpříjemnit přespáním a...

PODCAST: Luxusní kemp v Chorvatsku a novinky v roce 2024

Chorvatsko je pro Čechy zásadní turistickou destinací nejen letních dovolených. S Tomášem Málkem (camperlovers.cz), jsem si povídal na téma nových luxusních kempů v této...

Clever Aventuro 600 (2025) – výhodně na podvozku Mercedes Sprinter

Clever Aventuro 600 je nejnovějším modelem značky pro modelový rok 2025. Trochu překvapivě se tentokrát výrobce známý pro své cenově výhodné modely poohlédl po...

Freedom 636 – novinka od Affinity

Není tomu ještě ani půl roku, co jsme si představovali novou značku Freedom od známého polského vestavbáře Affinity. Zatímco první model byl postaven na...

VIDEO: Zvažujete půjčení obytného auta v USA? Zde jsou naše zkušenosti!

Nedávno jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, co znamená půjčení obytného auta v USA. Užili jsme si jej sice pouhé dva týdny, ale i...