LMC Innovan 592 (2024) – podélné spaní ve Ford Transit

Lze zajistit dostatek prostoru v šest metrů dlouhém voze Ford Transit při podélně uloženém lůžku? LMC Innovan 592, novinka pro rok 2024, se o to snaží. A nutno říct, že ne až tak špatně. Stačí trocha těch inovací a i zdánlivě nemožné se stane skutečností.

LMC Innovan 592 se představuje

LMC se pro podvozek Ford Transit rozhodlo již v minulém roce, a to u modelu LMC Innovan 590 (představoval jsem v přehledu obytných dodávek na Ford Transit). Pro modelový rok 2024 přichází s novinkou, a to půdorysem se dvěma podélnými lůžky. Jak se taková lůžka do kompaktnějšího podvozku Ford Transit vejdou, aniž by omezila životní prostor pro posádku?

Až překvapivě dobře. Dvě oddělená lůžka o rozměrech 77x180cm a 77x200cm samozřejmě mají vliv na velikost koupelny a kuchyňského bloku. LMC však neponechalo nic náhodě a pokusilo se s omezeními vypořádat prostřednictvím inovací.

Inovace 1 – koupelna

S první inovací se setkáme v koupelně. Ta je samozřejmě rozměrově skromnější. A tak aby byla alespoň trochu použitelná, sáhl výrobce v první řadě po sklopném umyvadle. To není bůhví jaká inovace. Ale LMC šlo ještě o krok dál a doplnilo koupelnu o posuvnou toaletu. Jakmile se nepoužívá, zasune se pod zadní lůžko a sprchový kout je volný a hlavně poměrně prostorný. Není to úplně unikátní řešení, někteří výrobci je u vybraných modelů používají (například Mooveo nebo Malibu), ale ve Fordu Transit se s ním setkáváme poprvé.

LMC Innovan 592 - koupelna
Prostorově omezená koupelna nabízí díky sklopnému umyvadlu a posuvné toaletě až překvapivě prostoru. Škoda jen sprchového závěsu.

Inovace 2 – kuchyňský blok

Dvoumetrové podélné lůžko samozřejmě znamená významné omezení na straně kuchyňského bloku. Zde zbývá místo skutečně jen a pouze na varné centrum. Jakákoli odkládací plocha by zde chyběla, nebýt dalšího inovativního kroku. Tím je posuvná pracovní deska. Ta ja lehce vyvýšená nad linku a konstruována tak, že ji lze přesunout nad část zadního lůžka. Vzniká tak poměrně stabilní a použitelná odkládací plocha. Je to rozhodně lepší a robustnější řešení, než pouhá deska položená na matraci, jak to řeší například Volkswagen ve voze Grand California 600.

Kuchyňský blok vozu LMC Innovan 592
Zajímavě pojaté posuvné prodloužení pracovní desky u LMC Innovan 592 zajistí dostatek odkládací plochy i při podélném spaní.

Závěr

Stále ještě nejsem přesvědčen o tom, že Ford Transit je tou nejlepší volbou podvozku pro obytnou dodávku. Je nutné ale uznat, že se výrobci snaží bojovat s nevýhodami poměrně srdnatě. Posuvná pracovní plocha kuchyňského bloku je rozhodně zajímavým nápadem a koupelna s možností „přestavění“ na sprchový kout také. Uvidíme, jak si tento model se základní cenovkou 59.900 Euro na trhu povede. Ale je pravdou, že popularita oddělných podélných lůžek v krátkých šesti metrových vozech stoupá.

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

2 KOMENTÁŘE

  1. Je to prostě o preferencích. Chci zaparkovat ještě jakžtakž jako osobák,nebo projet úzké italské uličky ? Pak volím maximálně 6m vestavbu ( a dodávkovou šířku 2.05 ). Chci spát pohodlně a nepřelézat nocležníka a mít celkově více místa ? Pak volím rovnou polointegrál (nebo alkovnu ) s šířkou 2,25 a délkou většinou 7m a více.
    Cena je totiž prakticky stejná.
    Ostatní kompromisy mi přijdou nešikovné ( např. právě pokusy o spaní na délku na 6m )

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Affinity Three (2024) – navrženo pro tři

Affinity Three je novinkou známého polského výrobce. Tentokrát se můžeme těšit na možná trochu méně odvážné, ale stále inovativní uspořádání obytného prostoru navrženého pro...

VIDEO: Carado CV 590 4×4 – čtyřkolka na podvozku Ford Transit

Obytné dodávky s pohonem 4x4 jsou často vyhledávaným artiklem. Jedním z cenově dostupných modelů je Carado CV 590 4x4 na podvozku Ford Transit. Tuto...

TEST: Affinity Duo (2024) – díl 2 – jak se v něm žije přes den?

Pro ty, kteří jsou dnešní konfekční nabídkou obytných dodávek již znuděni, nabízí Affinity spoustu alternativ. Třeba zrovna Affinity Duo, které jsme měli nedávno v...

VIDEO: Affinity Freedom (2024) – kompaktní #vanlife vestavba

Affinity se nebojí netradičních půdorysů, a tak nedávno představená dceřiná značka Freedom skvěle zapadla do jejího portfolia. Nečekejme ale další variaci na téma prostor....

TEST: Affinity Duo (2024) – díl 1 – představení a první dojmy

Affinity patří mezi mé nejoblíbenější značky. Mám rád jejich odvahu dělat věci úplně jinak než všichni ostatní a stejně tak jsem si oblíbil vysokou...