Berlín obytným autem s dětmi

Občas vybíráme cíle našich cest podle předpovědi počasí. A ta nás jednou nasměrovala do Berlína, na který jsme měli už beztak delší dobu spadeno. Příjemným bonusem bylo, že jsme tento výlet mohli absolvovat zapůjčeným vozem Tourne, který tak prošel skutečně podrobným testem. Jak se nám v Berlíně líbilo a kde jsme nocovali? Vítejte u našeho obvyklého tipu na cesty, tentokrát s názvem Berlín obytným autem.

Kde přenocovat

Při hledání vhodného místa k přespání jsem se zaměřil zejména na dopravní obslužnost. Chtěli jsme se jet podívat do centra města hromadnou dopravou, a protože jsme jeli s dětmi, silně jsme preferovali krátkou dochozí vzdálenost na zastávku hromadné dopravy. Volba tak padla na karavanové stání Wohnmobil Oase Berlin. Zásadní výhoda tohoto stání je jeho poloha – na přestupní uzel hromadné dopravy (S-bahn, U-bahn) je to pár minut pěšky a v uvedeném místě je rovněž velké nákupní centru. A dalším plusem je skutečnost, že příjezd sem je možný i bez ekologické plakety (karavanové stání se nachází těsně na hranici zóny).

Wohnmobil Oase Berlin není buhvíjak krásně vyvedené stání. Plocha upravená skutečně jen tak, aby splnila základní funkci zaparkování obytného vozu, toalety a koupelny k dispozici v samostatně stojících buňkách (sprcha za příplatek) a velmi jednoduché servisní místo. Touto optikou jsou ceny za noc (při čtyřech osobách a elektřině se snadno dostanete přes 40€) poměrně vysoké. Je nutné si ale neustále opakovat, že člověk platí v tomto případě hlavně za velmi výhodnou lokalitu. V centru jste do 20 minut.

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.

První zastávka – Alexanderplatz

Několik málo zastávek U-bahnem (metrem) od Wohnmobil Oase a vystupujeme na známém náměstí Alexanderplatz. Jeho dominantou je Berlínský televizní vysílač. Tím, že jsme zde byli mimo sezónu a poměrně brzo ráno, nečekala nás žádná fronta a vstupenky jsme bez problémů pořídili v automatech vedle vchodu. Cena není úplně lidová – dospělý platí 25,50 EUR, děti od 4 do 14 let pak 15,50 EUR.

V přízemí se seznamujeme s historií stavby věže a pak už výtahem na vyhlídkovou plošinu. Rozhodně doporučuji stáhnout si aplikaci pro rozšířenou realitu. Díky ní se můžete za použití mobilního telefonu rozhlížet po okolí a máte hned na displeji informace o tom, co se v daném místě přesně nachází. Hezké!

Přes Unter den Linden až k Braniborské bráně

Dále postupujeme pěšky přes Museuminsel a po věhlasném bulváru Unter den Linden. Ten nás dovede až k ikonické Braniborské bráně. Matně se mi vybavují vzpomínky na mou první návštěvu východního Berlína koncem 80. let.

Památník holokaustu

Pokud se dostanete až k Braniborské bráně, rozhodně nevynechejte památník holokaustu, který je hned vedle. Tvoří jej 2710 betonových bloků, jejichž uspořádání a provedení vytváří hodně silnou atmosféru a člověka z toho až mrazí. Součástí památníku jsou i podzemní výstavní prostory o ploše 800m2. Vstupné je zdarma.

Bundestag aneb Spolkový sněm

Další berlínskou dominantu tvoří bezesporu Bundestag, který se nachází opět nedaleko Brandenburské brány. Budova s typickou prosklenou kopulí zaujme každého návštěvníka. Za zmínku stojí, že je možné se (po předchozí rezervaci) podívat dovnitř samotného Spolkového sněmu (prohlídka trvá 90 minut). Dále pak zaujme možnost navštívit kavárnu na střešní terase. Nám se to vzhledem k počasí a absenci rezervace bohužel nepoštěstilo.

Berlínská zeď

Člověk by nebyl v Berlíně, pokud by se nevydal po stopách Berlínské zdi. Od Bundestagu jsme se vypravili několik stanic metrem právě k té části bývalé Berlínské zdi, která je pojatá jako památník a vlastně tak trochu muzeum. Vzhledem k tomu, že nás zde zastihla poměrně intenzivní sněhová přeháňka, věnovali jsme této extrémně zajímavé části berlínské historie jen nezbytné minimum. Ale procházka zde stojí rozhodně za to. Série informačních tabulí vás provede nejen místem, ale i historií výstavby a fungování Berlínské zdi. Dokonce je zde úsek, který je přesnou rekonstrukcí toho, jak zeď (resp. celý „obranný“ mechanismus) fungoval. Další místo, kde vás bude rozhodně mrazit.

Závěrem – Berlín obytným autem jednoznačně doporučujeme!

Berlín obytným autem je rozhodně tipem na výlet, který nelze než doporučit. Ať už se vydáte poznávat historii, krásy města, rozhodnete se navštívit vyhlášenou Berlínskou Zoo, nebo sem pojedete za některým z mnoha muzeí, tenhle výlet vás rozhodně bude bavit.

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Affinity Three (2024) – navrženo pro tři

Affinity Three je novinkou známého polského výrobce. Tentokrát se můžeme těšit na možná trochu méně odvážné, ale stále inovativní uspořádání obytného prostoru navrženého pro...

VIDEO: Carado CV 590 4×4 – čtyřkolka na podvozku Ford Transit

Obytné dodávky s pohonem 4x4 jsou často vyhledávaným artiklem. Jedním z cenově dostupných modelů je Carado CV 590 4x4 na podvozku Ford Transit. Tuto...

TEST: Affinity Duo (2024) – díl 2 – jak se v něm žije přes den?

Pro ty, kteří jsou dnešní konfekční nabídkou obytných dodávek již znuděni, nabízí Affinity spoustu alternativ. Třeba zrovna Affinity Duo, které jsme měli nedávno v...

VIDEO: Affinity Freedom (2024) – kompaktní #vanlife vestavba

Affinity se nebojí netradičních půdorysů, a tak nedávno představená dceřiná značka Freedom skvěle zapadla do jejího portfolia. Nečekejme ale další variaci na téma prostor....

TEST: Affinity Duo (2024) – díl 1 – představení a první dojmy

Affinity patří mezi mé nejoblíbenější značky. Mám rád jejich odvahu dělat věci úplně jinak než všichni ostatní a stejně tak jsem si oblíbil vysokou...