Campitello di Fassa (I) – hory a kola

Jsem velkým milovníkem hor a obzvlášť rád mám italské Dolomity. Ty hory jsou prostě úchvatné. A když jsme měli projíždět kolem, hned jsme si tam pár dní naplánovali. Volba padla na kemp Camping Miravalle v městečku Campitello di Fassa. Proč právě tohle místo? Důvodem byla zejména poloha kempu.

Camping Miravalle

Poloha kempu

Tenhle kemp je podle mého názoru na naprosto dokonalém místě. Pokud chcete vyrazit do hor, je jen pár kroků od lanovky. Preferujete-li zrovna výlet na kolech, leží hned u cyklostezky (dokonce z kempu vede jedna brána přímo k ní). Potřebujete-li zabavit děti, nedaleko (opět v dochozí vzdálenosti) je velké hřiště s mnoha atrakcemi. Obchody a restaurace na náměstíčku opět pár kroků z kempu (pokud se nespokojíte s tím, co je k dispozici v kempu). Nebo snad vodní svět? Autobus vás tam zaveze zdarma a vyzvedne vás opět pár kroků od hlavní brány kempu. Ani to vám nestačí? Chcete ještě více hor? Tak celá Sella Ronda se svými nepopsatelně úchvatnými průsmyky a výhledy je jen pár kilometrů odsud.

Vybavení kempu

Na Itálii asi standard, což ale znamená, že má vlastně úplně všechno, co byste mohli potřebovat.

Ze zázemí pro obytná auta nechybí nic. Výlevka na chemickou toaletu je v hlavní budově. A hezké servisní místo pro doplnění pitné vody a vypouštění nádrže s šedou vodou pak najdete ve vzdálenějším rohu kempu, kde neruší ani vizuálně, ani provozem.

Samozřejmostí jsou bohatě dimenzované sprchy a toalety, které jsou pravidelně uklízeny, takže i v COVID období jsme se tam cítili úplně v pohodě. Kdybych měl mít ke kempu jedinou výhradu, tak asi k těm sprchám. Některé byly špatně vyspádované, takže jste pak museli tu potopu po sobě „nahánět“ po podlaze přítomnou stěrkou na tyči. Jako není to žádná tragédie, dovolenou nám to fakt nezkazilo, ale i tak…

Zázemí pro mytí nádobí je také velice prostorné. Dřezů je k dispozici spousta. U cest v kempu jsou pak navíc instalována poměrně často dřevěná „korýtka“ se zdrojem pitné vody, takže se opravdu moc nenaběháte.

Kemp pak dále nabízí přímo v areálu restauraci a možnost koupit základní potraviny. A v neposlední řadě i děstké hřiště. Ale nutno říct, že není nijak zvlášť veliké, když vezmu v potaz počet karavanových stání, která kemp nabízí (více než 100).

Pozza di Fassa - hřiště
Hřiště u cyklostezky v Pozza di Fassa

Co dělat v okolí?

Jak už jsem psal v úvodu, možností je nepřeberné množství – cyklistika, vysokohorská turistika, koupání, …

Cyklovýlet

Za sebe jednoznačně doporučuji cyklovýlet. Krásně upravená cyklostezka vede údolím podél říčky Avisio a až na pár krátkých úseků nemá nijak zvlášť velké převýšení. Pro adrenalinové jezdce na downhillových kolech to není nic zajímavého, ale pro rodinu s dětmi je to parádní. I slabší cyklista zvládne v pohodě výlet o délce necelých 30km, který jsme absolvovali my – z kempu dolů až do Soraga di Fassa k jezeru a pak zase zpět. Cestou tam se skoro celou trasu vezete, cesta zpátky je pak mírně do kopce. Ale hlavní je, že po cestě narazíte na několik dětských hřišť, takže pro ratolesti nezáživné šlapání (nebo sezení v dětské sedačce) lze oživit houpačkami, prolézačkami a nebo trampolínou či bazénem s kuličkami (kde si hned vedle můžete dát za odměnu kafe či radlera).

Z kempu se dá samozřejmě vyrazit i dalšími směry, ale to jsme během našeho čtyřdenního pobytu nezvládli už vyzkoušet.

Do hor

Druhým výletem, co můžu s klidným svědomím doporučit, je výlet do hor, které se tyčí nad Campitello di Fassa. Přímo z kempu jsme se za necelých deset minut volnou chůzí dostali k dolní stanici kabinové lanovky Col Rodella, která nás během chvíle vyvezla do nadmořské výšky 2.395 m n.m. A tam je to už na preferencích každého turisty. Určitě zajímavá je krátká procházka až na vrchol Col Rodella v nadmořské výšce bezmála 2.500 m n.m. Kopec je to poměrně prudký, ale ne moc dlouhý, a za chvíli máte celé údolí jak na dlani (a můžete hledat i svůj karavan v kempu). Naprosto úžasný výhled, který si, pokud budete chtít, můžete vychutnávat i na střešní terase restaurace s dobrým italským espressem.

Campitello di Fassa z Col Rodella
Campitello di Fassa -pohled z Col Rodella

Pokud chcete delší výlet, pak se fantazii meze nekladou. Pohledem na okolní svahy, lanovky a horské chaty zjistíte, že tady si najde každý to svoje. Od víceméně procházkových tras, až po šplhání po kamenných cestách podél skal. A pokud zbyde čas, může být zajímavou alternativou ke zpáteční cestě lanovkou i pěší trasa dolů do údolí. Za dvě, dvě a půl hodiny jste zpátky dole v kempu.

Vodní svět

V nedalekém Canazei se pak nachází vodní svět Dolaondes. Spolu s ubytováním v kempu získáte slevovou kartu na atrakce v okolí a jednou z jejích výhod je i doprava autobusem zdarma právě do vodního světa Dolaondes.

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.

Závěrem – doporučujeme!

Musím říct, že tenhle kemp si nás získal. Jasně, jeho velikost nemusí vyhovovat každému. Nicméně pro nás byla klíčová jeho poloha a ta nezklamala. Bez nutnosti vyrážet někam do okolí za zábavou autem jsme absolvovali řadu parádních výletů a vždy se v pohodě „po svých“ vrátili domů. Pro rodiny s dětmi je to podle mě parádní volba!

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Affinity Three (2024) – navrženo pro tři

Affinity Three je novinkou známého polského výrobce. Tentokrát se můžeme těšit na možná trochu méně odvážné, ale stále inovativní uspořádání obytného prostoru navrženého pro...

VIDEO: Carado CV 590 4×4 – čtyřkolka na podvozku Ford Transit

Obytné dodávky s pohonem 4x4 jsou často vyhledávaným artiklem. Jedním z cenově dostupných modelů je Carado CV 590 4x4 na podvozku Ford Transit. Tuto...

TEST: Affinity Duo (2024) – díl 2 – jak se v něm žije přes den?

Pro ty, kteří jsou dnešní konfekční nabídkou obytných dodávek již znuděni, nabízí Affinity spoustu alternativ. Třeba zrovna Affinity Duo, které jsme měli nedávno v...

VIDEO: Affinity Freedom (2024) – kompaktní #vanlife vestavba

Affinity se nebojí netradičních půdorysů, a tak nedávno představená dceřiná značka Freedom skvěle zapadla do jejího portfolia. Nečekejme ale další variaci na téma prostor....

TEST: Affinity Duo (2024) – díl 1 – představení a první dojmy

Affinity patří mezi mé nejoblíbenější značky. Mám rád jejich odvahu dělat věci úplně jinak než všichni ostatní a stejně tak jsem si oblíbil vysokou...