Millstätter See – hezké zastavení na cestě k moři

Při cestách k moři napadne nejednoho cestovatele rozdělit úmorný mnohahodinový dálniční přesun nějakou zajímavou zastávkou. Od té doby, co máme obytnou dodávku to tak děláme pravidelně. Buď pouhé přespání, nebo zastávka na pár dní. Letos jsme zvolili několikadenní pobyt u Millstätter See – jezera vzdáleného cca 40km od Villachu. Konkrétně v kempu Happy Camping Golser. V okolí jezera se nachází spousta kempů nejrůznější kvality, velikosti a cenových hladin. Happy Camping Golser patří k těm menším, klidnějším a možná i trochu levnějším.

Poloha kempu Happy Camping Golser

Kemp se nachází na východním břehu Millstätter See na kraji obce Döbriach. Je tak trochu stranou, což určitě ocení ti, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Volnou pěší chůzí se však dá dojít do centra obce během několika málo minut.

Happy Camping Golser - recepce
U budovy s recepcí

Kemp bezprostředně sousedí s jezerem, a tak má i vlastní travnatou pláž s písčitým vstupem do vody. To ocení jak rodiče, tak i děti. Další sportovní vyžití pak nabídne cyklostezka, na kterou se dá z kempu napojit během pár set metrů jízdy klidnou vedlejší silnicí.

Vybavení kempu

Na recepci kempu se nachází malý obchůdek, kde seženete opravdu jen minimum věcí. Nicméně je možné alespoň objednávat pečivo, které vám druhý den ráno připraví do papírového sáčku se srdíčkem s číslem vašeho stání. Obecně provozovatelé jsou velice milí a ochotní!

Happy Cmaping Golser - stání
Naše stání

Stání mají k dispozici samozřejmě přípojku elektrické energie. Ta může být však dále, než bude stačit váš kabel. V takovém případě vám ale ochotně zapůjčí prodlužovačku. Čerstvou vodu načerpáte v pohodě vlastní hadicí. Výlevka na chemické WC je rovněž k dispozici v domku s umývárnami. Co nepotěší, je absence místa pro vypuštění šedé vody z nádrže vozu.

Co dělat v okolí?

Jezero

Samozřejmě atrakcí číslo jedna je jezero. Kromě klasického koupání je velmi vyhledávané fanoušky paddle boardů. Snad každý druhý ubytovaný měl u svého karavanu tohle plavidlo. A když ne paddle board, tak aspoň nafukovací člun. V okolí kempu jsou pak další pláže, kde je možné si případně vodní vybavení zapůjčit. Kemp samotný nic takového bohužel nenabízí.

Millstätter See
Jezero Millstätter See z pláže kempu

Pokud vás vodní hrátky moc nelákají, pak může zaujmout okružní plavba lodí (případně jen některá její část). Loď však mohou využít také cyklisté!

Kola

Okolo celého jezera vede cyklostezka, která je až na pár set metrů vedena odděleně od silnice. Na jižním břehu vede převážně šotolinová trasa lesem, kde podél cesty najdete tu a tam lavičky s posezením a dokonce občas i vstupem do vody. Na severním břehu je pak stezka asfaltová a vede v bezprostřední blízkosti silnice. Obecně průvodci doporučují začít výlet jižním břehem.

Millstätter See - zastavení na cyklostezce
Jedna ze zastávek na cyklostezce

Celý okruh kolem jezera má 28km a lze jej zvládnout i s menšími dětmi. Pokud je to na vaše ratolesti moc, nebo chcete mít v záloze „únikovou“ variantu, lze cestu zkrátit přibližně na polovinu. Přes jezero jezdí totiž přívoz pro pěší a cyklisty. Jezdí každou hodinu od 10 do 17 a za 4€ na osobu vás převeze i s kolem. My jsme jeli z Grosseggu do Millstattu, kde jsme následně poobědvali.

Millstätter See - přívoz pro kola a pěší
Na přívozu pro kola a pěší

Samozřejmě pro aktivnější cyklisty nabízí tato oblast i další turistické/cyklistické cíle…

Závěrem – doporučujeme!

Nejsme velkými fanoušky obrovských a rušných kempů, a tak klid a pohoda v Happy Camping Golser byla přesně to, co nám vyhovuje. Asi bychom zde týden nestrávili, ale jako zajímavá a aktivní zastávka na cestě dále k moři – například do Itálie – to není vůbec špatná varianta.

Poznámka na závěr: pro následný vstup do Itálie jsme potřebovali někde v okolí kempu pořídit Covid testy. To jsme zvládli bez problémů v Millstattu. Návod, jak si zařídit Covid testy na cestě z Rakouska, jsem napsal na all4camper.com.

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.

Bude vás také zajímat

Autokemp Dubá Nedamov – rodinný kemp s koupalištěm

Nedamov je nenápadná vesnička stranou od hlavního tahu z Mělníka na Českou lípu. V Dubé hlavní silnici opustíte a vydáte se směrem na východ....

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Osieczna – koupací zastávka na cestě k Baltu

Jedete stejně jako my na severovýchod Polska? Zejména z Čech je to pěkný kus cesty a není od věci si ji zpříjemnit přespáním a...

PODCAST: Luxusní kemp v Chorvatsku a novinky v roce 2024

Chorvatsko je pro Čechy zásadní turistickou destinací nejen letních dovolených. S Tomášem Málkem (camperlovers.cz), jsem si povídal na téma nových luxusních kempů v této...

Clever Aventuro 600 (2025) – výhodně na podvozku Mercedes Sprinter

Clever Aventuro 600 je nejnovějším modelem značky pro modelový rok 2025. Trochu překvapivě se tentokrát výrobce známý pro své cenově výhodné modely poohlédl po...

Freedom 636 – novinka od Affinity

Není tomu ještě ani půl roku, co jsme si představovali novou značku Freedom od známého polského vestavbáře Affinity. Zatímco první model byl postaven na...

VIDEO: Zvažujete půjčení obytného auta v USA? Zde jsou naše zkušenosti!

Nedávno jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, co znamená půjčení obytného auta v USA. Užili jsme si jej sice pouhé dva týdny, ale i...