Přihrádka s bezdrátovým nabíjením pro Fiat Ducato

V posledním článku jsem se věnoval spíše designovým možnostem vylepšení obytné dodávky na bázi Fiat Ducato a spol. Dnes to bude něco mnohem praktičtějšího. Podíváme se na uzavíratelnou přihrádku s Qi bezdrátovou nabíječkou a možností USB a HDMI (případně aux) připojení.

RTA CARica bezdrátová nabíječka pro DucatoCo je CARica?

Fiat Ducato (Citroën Jumper a Peugeot Boxer pochopitelně také) nabízí standardně uprostřed přístrojové desky klip na dokumenty, popřípadě držák na tablet či mobilní telefon (své zkušnosti s tímto držákem jsem popsal ve svém testu Pössl Summit 600 Plus). Většina uživatelů obytných aut nicméně většinou sází buď na samostatný držák mobilu (který je pak na mnohem lépe viditelném místě), případně dává přednost Android Auto nebo Apple CarPlay, kdy telefon vůbec v zorném poli nepotřebují. Držák je tak nevyužitý a vlastně tak trochu zbytečně zabírá místo.

Ve vestavbách se však hodí každý kousek prostoru smysluplně využít. A tak přichází na scénu CARica od firmy RTA. Jedná se o chytrou uzavíratelnou přihrádku, která originální držák dokumentů v přístrojové desce nahradí. Co je na přihrádce tak chytrého?

Nejen bezdrátová nabíječka

CARica v první řadě nabízí možnost bezdrátového nabíjení standardu Qi s rychlonabíjením až 10W. V dnešní době to není úplně top, ale za mě naprosto dostačující. Fajn vlastností pak je, že nabíjení lze tlačítkem vypnout nebo zapnout. To znamená, že se nemusíte bát mít telefon (nebo další věci) v příhrádce uložené dlouhodobě.

Další vlastností přihrádky pak je možnost instalovat USB konektor, a to buď v kombinaci s AUX případně s HDMI. Tyto konektory jsou uloženy elegantně v rohu přihrádky, takže zapojené kabely nezabírají ani mnoho místa. Navíc – nevzhledná kabeláž, která nezřídka visí kolem přístrojové desky kvůli připojování telefonů a dalších zařízení, tak může být hezky skrytá.

Montáž

K přihrádce se standardně dodává instalační sada kabelů, takže montáž zvládne snad každý. Řekl bych, že nejsložitější operací bude demontáž rádia z přístrojové desky. Jakmile člověk zvládne tento krok, zbytek je už dílem okamžiku. Ostatně, koukněte na české montážní video níže.

Závěr

Musím říct, že tenhle kus vybavení mě hodně zaujal. Držák na mobil/dokumenty vůbec nevyužívám, naopak další uzavíratelná přihrádka by se určitě hodila a bezdrátová nabíječka je parádním bonusem. A pokud jste viděli moje videa točená v naší obytné dodávce, tak jste si určitě všimli, že mi z rádia neustále visí USB kabel kvůli připojení na Android Auto. 🙂 A kolik taková věc stojí? Cena se pohybuje kolem 150€ (například v CampingWagner).

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

2 KOMENTÁŘE

  1. Když jsem to někdy před rokem viděl na německých fórech, tak mne to na chvíli zaujalo – dokud jsem nezjistil cenu. Bohužel to nevyrábí bez toho dobijeni, které je dle mého k ničemu, a taky by to chtělo trochu více prostoru. K ničemu proto, že 10W je málo a navíc na tu schránku bude v létě pěkně pražit sluníčko, nehledě na to, že s vývojem to bude stejně za chvíli zastaralé. Takže je to vlastně jen lepší šuplík na telefon, který je ale mimo dosah řidiče a na nic moc jiného není.

    Já si raději dal normální držák, USB z rádia vyvedl místo zapalovače a pomocí držáčků přitáhl nabíjecí kabel k telefonu/držáku. Jde to kdykoliv vyměnit (když začne zlobit 12V nabíječka, pískat , nebo je potřeba jiný kabel ) a nevypadá to špatně, nikde nic netrčí. Navíc se telefon dobijí rychle, je ochlazován výdechem klimy a je na něj vidět.

    Ale zase na druhou stranu,ta schránka je funkčnější než ten držák dokumentů, který jsem teda párkrát využil, ale víceméně nemá žádné uplatnění. Jen škoda, že tam nacpali to dobíjení, která zvedá cenu.

    https://silverontheroad.com/2020/04/15/drzak-mobilniho-telefonu/

    • Varianta „pouze přihrádka“ by vůbec nebyla špatná. Třeba jako option přímo od výrobce… Nicméně to 10w nabíjení bych až tolik nezatracoval. Jasně, nabíjí se to poměrně dlouho, ale na dovolené žádný spěch, ne? 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Affinity Three (2024) – navrženo pro tři

Affinity Three je novinkou známého polského výrobce. Tentokrát se můžeme těšit na možná trochu méně odvážné, ale stále inovativní uspořádání obytného prostoru navrženého pro...

VIDEO: Carado CV 590 4×4 – čtyřkolka na podvozku Ford Transit

Obytné dodávky s pohonem 4x4 jsou často vyhledávaným artiklem. Jedním z cenově dostupných modelů je Carado CV 590 4x4 na podvozku Ford Transit. Tuto...

TEST: Affinity Duo (2024) – díl 2 – jak se v něm žije přes den?

Pro ty, kteří jsou dnešní konfekční nabídkou obytných dodávek již znuděni, nabízí Affinity spoustu alternativ. Třeba zrovna Affinity Duo, které jsme měli nedávno v...

VIDEO: Affinity Freedom (2024) – kompaktní #vanlife vestavba

Affinity se nebojí netradičních půdorysů, a tak nedávno představená dceřiná značka Freedom skvěle zapadla do jejího portfolia. Nečekejme ale další variaci na téma prostor....

TEST: Affinity Duo (2024) – díl 1 – představení a první dojmy

Affinity patří mezi mé nejoblíbenější značky. Mám rád jejich odvahu dělat věci úplně jinak než všichni ostatní a stejně tak jsem si oblíbil vysokou...