Adria Twin – novinky a inovace pro rok 2022

I Adria přichystala pro modelový rok 2022 řadu novinek, které stojí určitě za pozornost. Některé z nich, i když na první pohled možná drobnosti, bych se nebál označit za skutečné inovace. Ale pojďme pěkně popořadě.

Nový Fiat Ducato

Adria svou modelovou řadu obytných vestaveb TWIN označuje dle rozdílných stupňů výbavy na Axess, Plus, Supreme a Sport. Vyšší modelové řady Plus, Supreme a Sport dostanou všechny v základu podvozek Fiat Ducato 2022. Citroën Jumper bude volbou pouze u základní výbavové řady Axess.

Nový půdorys – Adria Twin Sports 640 SG

V rámci modelové řady Sports (řada se zdvihací stanovou střechou) přináší Adria nový půdorys s označením SG. Jedná se o model, kde je interiér výrazně zaměřený na aktivní uživatele. Svým jedinečným řešením (zejména zadní části vozu) přináší na trh po delší době opět trochu inovací.

Tašky místo skříněk

V první řadě se jedná o náhradu pevných horních skříněk za odnímatelné tašky. Ty mohou plnit funkci běžných skříněk, případně je lze snadno vyjmout a vzít s sebou. Podle mého názoru velice praktická věc. Jednak se tímto způsobem ušetří určitě nějaké to kilo na hmotnosti, ale hlavně lze do jedné skříňky/tašky dát například věci na koupání nebo na lezení a celou ji vzít s sebou, když se budete chystat na výlet. Za mě určitě zajímavý nápad!

Adria Twin Sports 640SG - tašky místo horních skříněk

Obrovský úložný prostor bez lůžek

Další inovací je pak provedení zadního lůžka. Zadní podélné postele lze buď snadno kompletně vyjmout, případně lze používat jen jedno lůžko. Tak může uživatel získat mnohem více úložného prostoru například pro sportovní vybavení. Kromě toho vznikne pak na stěnách i praktický regálový systém. Tím, že je tento model vybaven stanovou střechou, je i po odstranění zadních postelí k dispozici stále spaní pro dvě osoby.

Adria Twin Sports 640SG - interiér

Skříň na sušení

Třetím velice inovativním prvkem je speciální skříň určená na sušení mokrých věcí. Protože se lednice přesunula do prostoru směrem k posuvným dvěřím (jak je poslední dobou moderní), využila chytře Adria původního místa, kde bývala vysoká skříň s lednicí. Sem vestavěli speciálně odvětrávanou skříň, která je určena pro sušení oblečení a bot. Podle mého názoru opět parádní inovace, která z modelu 640SG Sports dělá skutečně model, který si přídomek SPORT jednoznačně zaslouží!

Adria Twin Sports 640SG - skříň na sušení mokrého vybavení

Zdvihací stanová střecha i pro délku vozu 6m

Adria rozšiřuje řadu půdorysů, pro které je možné volit výbavový stupeň Sports – tedy jinými slovy, které je možné získat se zdvihací stanovou střechou. V minulém roce, kdy Adria svou střechu poprvé představila (Zdvihací stanové střechy pro rok 2021), byl dostupný jediný model 640SGX s délkou vozidla 6,4m. Nově se mezi modely Sports zařazuje právě například i model 600SPB s délkou 6m.

Další drobná vylepšení

Adria nelení a své modely pro rok 2022 vylepšuje i nadále. Za zmínku určitě stojí následující novinky:

  • Nový digitální ovládací panel s možností propojení s mobilní aplikací buď přes bluetooth pro lokální ovládání, případně přes WiFi s možností ovládání na dálku. Jedná se o řešení, které bylo zatím výsadou velkých integrovanýnch vozů této značky.
  • Venkovní sprcha byla doposud Adrii Twin zapovězena a její funkci zastávala vnitřní sprcha v kombinaci s otevřeným oknem v koupelně. Nově bude součástí nabídky plnohodnotný vývod venkovní sprchy včetně možnosti regulace teploty vody.
  • Umyvadlo v koupelně vestavby je vždy o trochu menší nebo hůře přístupné, než byste si přáli. Adria již roky instaluje překlápěcí koupelny s oválným umyvadlem. Nově bude toto umyvadlo otočné, aby bylo podstatně lépe přístupné a využitelné. Hezký nápad!
  • Co není vidět, ale je určitě dobrá zpráva, je vylepšená izolace. Možná vzpomenete na test izolace vestaveb od firem Pössl a Adria. Od roku 2022 by tak Adria v tomto testu dopadla pravděpodobně výrazně lépe.

Závěr

Adria pro rok 2022 velmi potěšila a mile překvapila, a to tím, že se pustila do skutečných inovací. Model Adria Twin 640 SG Sports není jen další pouhý nový půdorys v řadě, ale skutečně výrazně přepracovaný a promyšlený koncept pro aktivní uživatele. Za inovativní prvky v tomto modelu je nutné Adrii vyseknout poklonu a držet ji palce, ať je s ním úspěšná.

Zdroj: YouTube kanál revolution4five a poedria-online.de

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Osieczna – koupací zastávka na cestě k Baltu

Jedete stejně jako my na severovýchod Polska? Zejména z Čech je to pěkný kus cesty a není od věci si ji zpříjemnit přespáním a...

PODCAST: Luxusní kemp v Chorvatsku a novinky v roce 2024

Chorvatsko je pro Čechy zásadní turistickou destinací nejen letních dovolených. S Tomášem Málkem (camperlovers.cz), jsem si povídal na téma nových luxusních kempů v této...

Clever Aventuro 600 (2025) – výhodně na podvozku Mercedes Sprinter

Clever Aventuro 600 je nejnovějším modelem značky pro modelový rok 2025. Trochu překvapivě se tentokrát výrobce známý pro své cenově výhodné modely poohlédl po...

Freedom 636 – novinka od Affinity

Není tomu ještě ani půl roku, co jsme si představovali novou značku Freedom od známého polského vestavbáře Affinity. Zatímco první model byl postaven na...

VIDEO: Zvažujete půjčení obytného auta v USA? Zde jsou naše zkušenosti!

Nedávno jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, co znamená půjčení obytného auta v USA. Užili jsme si jej sice pouhé dva týdny, ale i...