Adria Twin – novinky a inovace pro rok 2022

I Adria přichystala pro modelový rok 2022 řadu novinek, které stojí určitě za pozornost. Některé z nich, i když na první pohled možná drobnosti, bych se nebál označit za skutečné inovace. Ale pojďme pěkně popořadě.

Nový Fiat Ducato

Adria svou modelovou řadu obytných vestaveb TWIN označuje dle rozdílných stupňů výbavy na Axess, Plus, Supreme a Sport. Vyšší modelové řady Plus, Supreme a Sport dostanou všechny v základu podvozek Fiat Ducato 2022. Citroën Jumper bude volbou pouze u základní výbavové řady Axess.

Nový půdorys – Adria Twin Sports 640 SG

V rámci modelové řady Sports (řada se zdvihací stanovou střechou) přináší Adria nový půdorys s označením SG. Jedná se o model, kde je interiér výrazně zaměřený na aktivní uživatele. Svým jedinečným řešením (zejména zadní části vozu) přináší na trh po delší době opět trochu inovací.

Tašky místo skříněk

V první řadě se jedná o náhradu pevných horních skříněk za odnímatelné tašky. Ty mohou plnit funkci běžných skříněk, případně je lze snadno vyjmout a vzít s sebou. Podle mého názoru velice praktická věc. Jednak se tímto způsobem ušetří určitě nějaké to kilo na hmotnosti, ale hlavně lze do jedné skříňky/tašky dát například věci na koupání nebo na lezení a celou ji vzít s sebou, když se budete chystat na výlet. Za mě určitě zajímavý nápad!

Adria Twin Sports 640SG - tašky místo horních skříněk

Obrovský úložný prostor bez lůžek

Další inovací je pak provedení zadního lůžka. Zadní podélné postele lze buď snadno kompletně vyjmout, případně lze používat jen jedno lůžko. Tak může uživatel získat mnohem více úložného prostoru například pro sportovní vybavení. Kromě toho vznikne pak na stěnách i praktický regálový systém. Tím, že je tento model vybaven stanovou střechou, je i po odstranění zadních postelí k dispozici stále spaní pro dvě osoby.

Adria Twin Sports 640SG - interiér

Skříň na sušení

Třetím velice inovativním prvkem je speciální skříň určená na sušení mokrých věcí. Protože se lednice přesunula do prostoru směrem k posuvným dvěřím (jak je poslední dobou moderní), využila chytře Adria původního místa, kde bývala vysoká skříň s lednicí. Sem vestavěli speciálně odvětrávanou skříň, která je určena pro sušení oblečení a bot. Podle mého názoru opět parádní inovace, která z modelu 640SG Sports dělá skutečně model, který si přídomek SPORT jednoznačně zaslouží!

Adria Twin Sports 640SG - skříň na sušení mokrého vybavení

Zdvihací stanová střecha i pro délku vozu 6m

Adria rozšiřuje řadu půdorysů, pro které je možné volit výbavový stupeň Sports – tedy jinými slovy, které je možné získat se zdvihací stanovou střechou. V minulém roce, kdy Adria svou střechu poprvé představila (Zdvihací stanové střechy pro rok 2021), byl dostupný jediný model 640SGX s délkou vozidla 6,4m. Nově se mezi modely Sports zařazuje právě například i model 600SPB s délkou 6m.

Další drobná vylepšení

Adria nelení a své modely pro rok 2022 vylepšuje i nadále. Za zmínku určitě stojí následující novinky:

  • Nový digitální ovládací panel s možností propojení s mobilní aplikací buď přes bluetooth pro lokální ovládání, případně přes WiFi s možností ovládání na dálku. Jedná se o řešení, které bylo zatím výsadou velkých integrovanýnch vozů této značky.
  • Venkovní sprcha byla doposud Adrii Twin zapovězena a její funkci zastávala vnitřní sprcha v kombinaci s otevřeným oknem v koupelně. Nově bude součástí nabídky plnohodnotný vývod venkovní sprchy včetně možnosti regulace teploty vody.
  • Umyvadlo v koupelně vestavby je vždy o trochu menší nebo hůře přístupné, než byste si přáli. Adria již roky instaluje překlápěcí koupelny s oválným umyvadlem. Nově bude toto umyvadlo otočné, aby bylo podstatně lépe přístupné a využitelné. Hezký nápad!
  • Co není vidět, ale je určitě dobrá zpráva, je vylepšená izolace. Možná vzpomenete na test izolace vestaveb od firem Pössl a Adria. Od roku 2022 by tak Adria v tomto testu dopadla pravděpodobně výrazně lépe.

Závěr

Adria pro rok 2022 velmi potěšila a mile překvapila, a to tím, že se pustila do skutečných inovací. Model Adria Twin 640 SG Sports není jen další pouhý nový půdorys v řadě, ale skutečně výrazně přepracovaný a promyšlený koncept pro aktivní uživatele. Za inovativní prvky v tomto modelu je nutné Adrii vyseknout poklonu a držet ji palce, ať je s ním úspěšná.

Adria Vans - Modelljahr 2022 - Highlights und Pricing

Zdroj: YouTube kanál revolution4five a poedria-online.de

Newsletter

.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související

Nejnovější

Rimor Horus 195 (model 2022)

Značka Rimor je mezi českými zákazníky poměrně oblíbená. Zejména pak v segmentu velkých obytných vozů. Jako každý výrobce velkých obytek i Rimor má ve...

PODCAST: Chorvatsko – oblíbená destinace pohledem pravidelného návštěvníka

Chorvatsko je notoricky známou a velice oblíbenou turistickou destinací. O tom není pochyb. Přesto, nebo možná právě proto, bylo velice zajímavé povídat si s...

Vybavení do obytného auta – seznam pro začínající

Na jedné straně je na trhu zoufalý nedostatek obytných aut, na straně druhé tu máme nějaký ten pátek rekordní prodeje. A to i u...

PODCAST: Španělsko – země mnoha tváří

Španělsko. Vysněná destinace nejednoho karavanisty. Rozmanitá krajina, hory, města, pláže. To vše jsou hlavní lákadla této turistické destinace. Na kdy nejlépe naplánovat cestu? Kam...

Novohradské hory – výlet obytným vozem

U hranic s Rakouskem, jihovýchodně od Českých Budějovic, leží nenápadná a možná trochu opomíjená malebná část Jižních Čech - Novohradské hory. Využili jsme prodlouženého...