Affinity M Four (2024) – čtyři na palubě MAN TGE

Affinity M Four je nejnovějším modelem od značky, která se nebojí experimentovat. Po loňském úklidu v modelové řadě lze už podle názvu snadno poznat, na co se můžeme těšit: Půdorys pro čtyři osoby na jízdu a spaní na podvozku MAN TGE.

Affinity M Four se představuje

Affinity tentokrát u svého zbrusu nového modelu Affinity M Four sáhlo po podvozku MAN TGE s délkou pouhých 6 metrů se střechou zvýšenou na 290cm. Jak je u vozů polského výrobce obvyklé, už v základu se můžeme těšit na poměrně bohatou výbavu podvozku. Auto tak vyjíždí se 177k motorizací a osmi stupňovou automatickou převodovkou a o bezpečnou jízdu za tmy se postarají LED světlomety.

Affinity M Four

Půdorys

Na celém vozu je samozřejmě nejzajímavější půdorys. Affinity pokračuje v nastoleném trendu neobvyklých půdorysů. Přední salón nabízí obvyklou pohodlnou „affinití“ lavici, kterou je možné jednoduchým pohybem přeměnit v lůžko o rozměrech 192×125 cm. Další dvě postele najdeme v zadní části vozu umístěné napříč, a to v podobě paland. Ty jsou předurčené svými rozměry pro děti – horní lůžko nabídne skromných 162×70 cm, spodní lůžko už nadějnějších 176×73 cm. To je zkrátka daň za použitý podvozek bez rozšiřujících bočních panelů.

Půdorys Affinity M Four - den
Půdorys Affinity M Four - noc

Kuchyňský blok

Kuchyňský blok asi ničím nevybočuje – rozměrné zásuvky poskytnou dostatek úložného prostoru pro kuchyňské vybavení. Zajímavostí je, že lednice našla své místo na druhé straně vozu za předním salónem. Pro zvětšení pracovní desky pak lze vyklopit rozšiřující desku a to trochu netradičně – z boční stěny koupelny.

Koupelna

Koupelna našla své místo v levé části vozidla. To je běžné pro „vestavbářský svět“, ale pro Affinity to je v zásadě trochu novinka. Zaujmou praktické odkládací prostory s umyvadlem, přičemž celou stěnu lze při sprchování zakrýt průhlednými panely. Tak zůstane vše pěkně v suchu. Za mě hezky vymyšlené. Pouze umyvadlo, řekl bych, vypadá svými rozměry poněkud skromněji.

Koupelna
Koupelna Affinity M Four

Úložné prostory

Palandy samozřejmě vždy znamenají méně úložných prostor a Affinity M Four není výjimkou. Horních skříněk je zde bohužel poskrovnu. Zaujme ale velmi prostorná garáž, kterou lze ještě zvětšit vyklopením spodního lůžka.

Úložné prostory
Garáž

Výbava

V základní výbavě Affiniy M Four najdeme plyno-elektrické topení Truma Combi 4E, zastínění kabiny řidiče a spolujezdce, elektrický nástupní schůdek, dvojitou podlahu, dva střešní ventilátory (jeden pro kuchyň a jeden v koupelně) a samozřejmě izolované nádrže na čerstvou a odpadní vodu.

Závěr

Netajím se tím, že Affinity je má oblíbená značka. Líbí se mi, že výrobce přináší na trh vždy něco nového, neotřelého. A novinka Affinity M Four není výjimkou. Šesti metrový MAN TGE se zadní palandou je unikátní vestavbou. Jak si povede na vysoce konkurenčním trhu s cenovkou začínající lehce pod 104.000 Euro se uvidí.

Pokud vás zajímají další modely Affinity, podívejte se na loňské uspořádání modelové řady.

Fotogalerie

Video prohlídka

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

VIDEO: Knaus Tourer CUV 500MQ (2024) – detailní prohlídka

V aktuální nabídce výrobců neexistuje konstrukčně unikátnější obytné auto, než je Knaus Tourer CUV. Díky společnosti CAMPERVANS.cz jsme jej měli k dispozici v našem...

Mooveo Van 60DB light (2024) – levná alternativa

Novinka Mooveo Van 60DB light přijíždí na vlně současného trendu - uvádět na trh levnější modely zavedených značek. Mooveo sáhlo v tomto případě po...

TEST: Knaus Tourer CUV 500MQ (2023) – díl 4 – závěrečné zhodnocení

S vozem Knaus Tourer CUV 500MQ jsme se už poměrně podrobně seznámili. Od prvního představení, přes denní až po noční režim. Dnešní článek je...

Ahorn Van 622 (2024) – příčné spaní v dlouhém autě

Ahorn Van 622, novinka pro rok 2024, přichází na podvozku Renault Master s délkou 6,2 metru. Na rozdíl od běžného schématu, kdy výrobce využije...

Forster Van 541 HB Youngster (2024) – levně, prakticky, pro dva

Forster Van 541 HB Youngster navazuje na trend poslední doby - #vanlife obytné dodávky, které jako by z oka vypadly domácím instagramovým přestavbám. Potíž...