Doplňky pro vylepšení vzhledu pro Fiat Ducato a spol

Snad každý si do svého obytného vozu někdy pořídil nějaké to vylepšení, nějaký ten doplněk, díky kterému je pobyt na palubě vozu o něco pohodlnější. Někteří však jdou o něco dále a rádi své auto zkrášlí či vylepší i zvenku. Nabízí se litá kola nebo polepy. Díky tomu, že valná většina obytných vozidel je postavena na podvozku Fiat Ducato a spol (Peugeot, Citroën nebo Opel), není problém najít i zajímavé doplňky pro vylepšení vzhledu určené právě pro tato vozidla.

LED směrová světla do zrcátek

O LED směrových světlech do zrcátek jsem již v minulosti psal. Jenže tehdejší provedení s jedním LED proužkem bylo z pohledu viditelnosti opravdu špatné, a tak jsem jej nemohl s klidným svědomím doporučit (a stejně tak jsem jej ani nechtěl sám pro sebe pořídit). Dnes je ale situace jiná. Výrobci uvedli na trh několik nových variant, které by měly být jak za šera, tak i během dne výrazně zřetelnější.

Nová provedení totiž obsahují dvě, tři nebo rovnou i čtyři LED proužky a navíc jsou dostupné nejen v černých variantách, ale i v průsvitné/stříbrné, která ještě více podporuje svítivost. Díky tomu jsou na tom s viditelností podstatně lépe, než původní varianta.

Cena LED směrových světel s více LED proužky se podle typu a výrobce pohybuje od 500 do 1000 Kč. To není nijak přemrštěná cena a komu na vzhledu vozu opravdu záleží, možná se nechá zlákat.

LED poziční světla

Všechny vozy nad šest metrů délky musí být vybaveny bočními pozičními světly. Doplňky pro Fiat Ducato a spol zahrnují i toto vylepšení. Opět jsem o těchto světlech psal ve výše uvedeném článku a opět jsem měl maličko problém s menší svítivostí. A rovněž zde se výrobci dopracovali k tomu, že na trh uvedli variantu pozičních světel s více LED proužky, čímž výrazně zvýšili svítivost.

Šest kusů pozičních světel s LED proužky vyjde přibližně na 1000Kč.

Zadní spojler

Směrová a poziční světla jsou jen drobnosti, kterých si možná na první pohled ani nikdo nevšimne. Kdo chce nechat designu trochu více vyniknout, může sáhnout třeba po zadním střešním spojleru. Nutno říct, že takto decentně pojatý kšilt zadní partii vozu velmi sluší. Cenově se pohybuje v nelakované variantě okolo 7000 Kč.

Přední spojler

Pokud už se ponoříme do úprav vzhledu, nesmíme vynechat doplňky typu přední spojler. Pro Fiat Ducato a spol se vyrábí i přední spojler. Tzv. lízátko se montuje pod přední nárazník a decentně dodává vozu na sportovním výrazu. Cenově se pohybuje v nelakované variantě kolem 150 Euro.

Fiat Ducato - přední spojler.

Přední nárazník

Přední nárazník je také doplněk, který rozhodně dokáže výraz vašeho vozu výrazně změnit. Na trhu se lze setkat se dvěma variantami. Jedna je poměrně snadno dostupná i na českém trhu. Za cenu kolem 7500 Kč lze designově modifikované rohy předního nárazníku. Osobně mi tento vzhled nepřijde nijak omračující, ale asi si své fanoušky najde.

Pro mě atraktivnější a také agresivnější vzhled dodá vozu komplet přední nárazník (včetně střední části) od firmy Schnitzler. Není bez zajímavosti, že tento typ nárazníku umí na své vozy dodat přímo z výroby firma Robeta. Cena tohoto provedení není bohužel veřejně dostupná, ale případní zájemci mohou kontaktovat přímo výrobce prostřednictvím webu racing-ducato.de.

Zadní nárazník

Výše zmíněná firma ducato-racing.de nabízí ještě alternativní zadní nárazník. Vypadá o dost bytelněji, než klasická varianta nárazníku, se kterou se na autě normálně setkáváme, a navíc mnohem lépe vypadá.

Závěr

Ne každý je příznivce optických úprav vozidel a už vůbec ne těch obytných. Některé z výše uvedených doplňků jsou samozřejmě zbytečné a do jisté míry jen navyšují hmotnost vozu bez jakékoli praktické přidané hodnoty. Ale tu a tam si nějakou tu drobnost pro radost na auto dát, tomu stejně na konci dne málokdo odolá. I kdyby to měla být jen nálepka své oblíbené facebookové skupiny. 🙂

Bonus – doplňky na videu

K napsání tohoto článku mě inspirovalo video Markuse z YouTube kanálu Fan4Van, který natočil moc hezky vyšperkovaný Pössl Summit 600 Plus.

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

4 KOMENTÁŘE

  1. Díky za článek. Já se už nějakou dobu dívám po nějakém šikovném ambientním osvětlení. V obytném prostoru mám osvětlení z výroby, ale hodilo by se mi něco v kabině, co by tam lehce svítilo za jízdy. Když jedu v noci a potřebuji nahmátnout plechovku s redbullem, nebo peněženku před mýtnou branou 🙂 Buď u nohou, nebo uprostřed u země mezi sedadly. Nemáte nějaký tip? Zkoušel jsem hledat, ale zatím jsem nic šikovného nenašel. Díky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Globe-Traveller Explorer 2Z (2024) – novinka pro dva

Globe-Traveller přichází na trh s novinkou speciálně navrženou pro dvě osoby s označením Globe-Traveller Explorer 2Z. Při návrhu půdorysu nebyl sice tak odvážný, jako...

PODCAST: Severní Amerika obytným vozem – pronájem obytného vozu v USA

Severní Amerika je lákavou destinací, která je pro cestování obytným vozem jako stvořená. Nás jedna taková cesta po USA čeká, a tak stojí za...

VIDEO: Affinity Duo (2024) – detailní prohlídka

Affinity je snad nejodvážnějším výrobcem obytných dodávek na trhu. Každý jeho model je něčím výjimečný a Affinity Duo není výjimkou. Díky společnosti Caravan City...

TEST: Affinity Duo (2024) – díl 4 – závěrečné zhodnocení

A máme tady závěrečnou část testu Affinity Duo. Auto jsme si už podrobně představili, řekli si, jak funguje ve dne i v noci. Takže...

Kam na Vysočině obytným autem – Žďár nad Sázavou a Pernštejn

Kam na Vysočině obytným autem? A kde se k tomu dobře najíst a rovnou tam i přespat? Tentokrát jsme se s rodinou vypravili do...