Tipy na vánoční dárky (nejen) pro vestavbáře

Máme tu advent a kromě klidu a pohody také předvánoční shon spojený nejen s přípravami na Štědrý den, ale i se sháněním vánočních dárků. Za poslední roky jsme rozšířili naši výbavu o několik zajímavých věcí, které mohou přijít vhod jako nápady na vánoční dárky nejen pro vestavbáře, ale pro karavanisty obecně.

Úvodem

Všechny níže uvedené produkty máme a využíváme k naší spokojenosti. Pokud je uveden odkaz na Svět karavanů, tak tam jsme je dokonce i pořizovali. Pro úplnost doplním, že odkazy do eshopu Světa karavanů obsahují naše partnerské číslo. Pokud tedy produkt přes odkaz v článku zakoupíte, získám tak malou provizi, přičemž vaše cena se nijak nezmění.

Campingaz Party Grill 200 – kompaktní gril na kartuše

Campingaz Party Grill 200
Lehký a kompaktní gril Campingaz Party Grill 200

Naše vybavení jsme letos rozšířili o velice kompaktní gril Campingaz Party Grill 200. Jedná se o velice skladný a hlavně lehký gril na plynové kartuše. Celé léto jsme jej intenzivně využívali a s klidným svědomím jej mohu doporučit. Pro naši čtyřčlennou posádku naprosto dostačující, ale jednou jsme dokonce hostili i 10 člennou společnost. Chvíli to sice trvalo, ale uspěli jsme. Podrobně jsem o grilu psal zde: Nejlepší gril do vestavby – Campingaz Party Gril 200. Kdo by měl zájem o větší variantu, i ta je k dispozici, a u té není rozhodně bez zajímavosti i možnost využít víko grilu jako pánev wok.

Cena: cca 2.000Kč

Kde koupit: Svět karavanů – grily Campingaz

Kempová trouba – Omnia

Kempová trouba Omnia
Kempová trouba Omnia

Vaření je rozhodně nedílnou a vlastně docela příjemnou aktivitou na cestách. Něco obstaráte třeba na grilu (z tipu výše), něco na plynovém vařiči, a když začne docházet fantazie, je tu kempová trouba Omnia. Jedinečná konstrukce zajistí, že na plynovém vařiči můžete skutečně péct. V Omnii děláme třeba zapečené maso se zeleninou a brambory nebo těstovinami, případně dopékáme pečivo, atd. Receptů a možností využití je ale nespočet. Cokoli upečete doma v troubě, zvládnete i s Omnií. A tak nejsou výjimkou recepty na chleba, pizzu, buchty, a podobně. My jsme k této troubě pořídili ještě silikonovou vložku a mřížku pro rozpékání pečiva. Je to neuvěřitelně snadné a funguje to parádně…

Cena: cca 1.000Kč

Kde koupit: Svět karavanů – kempová trouba Omnia

Sada na ukotvení markýzy – Thule Hold Down Side Strap Kit

Sada na ukotvení markýzy Thule Hold Down Side Strap Kit
Sada na ukotvení markýzy Thule Hold Down Side Strap Kit

Další praktickou věcí je sada na ukotvení markýzy proti větru. Letos jsme tuto sadu opakovaně použili a rázem byl pocit z rozvinuté markýzy v mírném větru úplně jiný. Žádná starost o případný silnější poryv větru, už žádné nepříjemné zvuky. Podrobně jsem o této sadě psal zde: Ukotvení markýzy proti větru – Thule Hold Down Side Strap Kit.

Cena: cca 600Kč

Kde koupit: Svět karavanů – Thule Side Strap Kit

Závěsná nabíjecí svítilna Bo-Camp

Závěsná svítilna Bo-Camp
Nabíjecí závěsná svítilna Bo-Camp

Sezení pod markýzou je pro nás jednou z věcí, kterou si dokážeme opravdu užít. A to zejména večer, když už děti spí. Nezřídka je tak potřeba si pod markýzou rozsvítit. Nechtěli jsme instalovat pevné drahé a velké světlo přímo pod markýzu, a tak jsme zvolili tuto jednoduchou závěsnou nabíjecí svítilnu. Kromě možnosti nastavení intenzity osvětlení je zde navíc možnost rozsvítit UV světlo v integrovaném lapači hmyzu. Celá svítilna je omyvatelná a velice odolná (stínítko je z průsvitné gumy). Nabíjí se jednou za čas přes USB kabel, takže odpadá nutnost řešit výměnu baterií.

Cena: cca 700Kč

Kde koupit: alza.cz – Bo-Camp závěsná svítilna

Přihrádka s bezdrátovým nabíjením pro Ducato/Jumper

RTA CARica bezdrátová nabíječka pro Ducato
Přihrádka s bezdrátovým nabíjením pro Fiat Ducato a Citroën Jumper

Fiat Ducato, případně Citroën Jumper, mají nad autorádiem držák na dokumenty, případně držák na tablet či mobilní telefon. Jedná se o ne příliš praktickou věc, která navíc není úplně nejlehčí. Na jaře letošního roku jsme sáhli k úpravě a pořídili jsme CARica – přihrádku s bezdrátovým nabíjením a konektorem USB a HDMI (případně AUX). Výměna za originální držák je velice snadná a získáte tak praktickou odkládací přihrádku, která je snadno a rychle dostupná. Více o této přihrádce jsem psal v samostatném článku: Přihrádka s bezdrátovým nabíjením pro Fiat Ducato.

Cena: cca 4.000Kč

Kde koupit: MůjCaravan.cz – Přihrádka s indukčním nabíjením CARica

Textilní obal na kempingový nábytek – Zoombox

Zoombox 1
Přepravní obal na kempingový nábytek do vestavby – Zoombox

Nejsem určitě sám, kdo řeší, jak do garáže v obytné dodávce uspořádat a bezpečně uložit kempingový nábytek. Našli jsme Zoombox. Jedná se o velice pevný textilní obal, do kterého lze pohodlně umístit stůl a dvě židle. Dostupný je ve dvou variantách, horizontální (viz obrázek), nebo vertikální. Podrobnosti v samostatném článku: Zoombox – jak poskládat věci do garáže?

Cena: cca 190 EUR

Kde koupit: Campingwagner – Zoombox

Dezinfekce vody v nádrži stříbrem – dezinfekční síťka Silvertex

Silvertex
Dezinfekční síťka na čerstvou vodu – Silvertex

Častým tématem diskusí je péče o čerstvou vodu v nádrži. Jak zajistit, aby se nekazila? Jedním ze způsobů je použití síťky s ionty stříbra. Vhodíte do nádrže a už se o nic dále nestaráte. Voda se pak nekazí a vydrží dlouhodobě použitelná. Síťka se stříbrem je k dispozici v několika velikostech podle objemu nádrže na čerstvou vodu.

Cena: od cca 600Kč

Kde koupit: Svět karavanů – Silvertex

Plachta na kola pro obytné dodávky – Hindermann City

Plachta na kola
Plachta na jízdní kola pro nosiče na zadní dveře dodávky

Asi nejčastějším způsobem převozu kol na obytné dodávce jsou nosiče na zadních dveřích. Na krátké cesty asi není problém nechat kola bez jakékoli ochrany proti vodě. Na delších cestách už není špatné o nějakém vhodném způsobu zauvažovat. My jsme vybrali krycí plachtu Hindermann City určenou speciálně pro použití na tento typ nosičů. Plachta je navržena tak, že kola chrání i ze spodní části. Je vybavena velkou kapsou na reflexní desku a úchyty pro stahovací popruhy. Ty je bohužel potřeba doobjednat samostatně, nicméně jejich pořízení doporučuji.

Cena: cca 1.100Kč (samostatné utahovací popruhy cca 300Kč)

Kde koupit: Svět karavanů – plachta Hindermann City

Protiskluzová podložka nejen do zásuvek s nádobím

I když máme nádobí v kuchyňských zásuvkách uspořádané poměrně na těsno, přesto má trochu prostoru k pohybu. Jednak to způsobuje za jízdy nepříjemné zvuky a navíc se díky neustálým vibracím špiní dno zásuvek od kovových hrnců. Proto jsme se rozhodli pořídit běžně dostupné protiskluzové podložky z nichž jsme vyrobili vložky na dno zásuvek. Rázem je vše výrazně tišší.

Cena: cca 180Kč

Kde koupit: Svět karavanů – protiskluzová podložka

Miniaturní měnič napětí pro nabíjení notebooku

Měnič napětí
Měnič napětí

Naše výbava se rozrostla o další praktickou drobnost, a tou je miniaturní měnič napětí pro nabíjení notebooku. Jedná se o malý, lehký a levný měnič napětí, který toho sice možná moc „neutáhne“, ale na nouzové nabití notebooku na cestách, když není k dispozici externích 220V stačí. Samozřejmě, že výrazně lepší by byl přímo 12V zdroj k příslušnému notebooku, ale ten k prvnímu typu notebooku nebyl dostupný a ke druhému stál nesmyslně vysokou částku. Z tohoto důvodu u nás padla volba na tuto levnou (i když ne dokonalou – ano, „dospělý“ velký měnič by byl mnohem lepší) variantu.

Cena: cca 600Kč dle typu a značky

Kde koupit: například mironet.cz

Samolepicí držák kuchyňské role

Držák kuchyňské role do obytné dodávky
Držák kuchyňské role

V naší obytné dodávce jsme dlouho řešili, kde mít uloženou roli kuchyňských utěrek tak, aby nepřekážela, ale přesto byla neustále po ruce. Pak jsme vytipovali prostor u posuvných dveří nad linkou, ale pořád jsme nemohli najít vhodný držák, který by splňoval základní potřeby. Role v něm musí dobře držet, nechceme do nábytku vrtat, musí být lehký a v neposlední řadě by neměl vypadat nějak zvlášť tragicky. Nakonec jsme nalezli jednoduchý držák, který přijde rovnou s oboustrannou lepicí páskou. Svou funkci plní obstojně a kuchyňské utěrky jsou rázem hned po ruce, a to jak z interiéru, tak z venku vozu.

Cena: cca 90Kč

Kde koupit: Nejlepší dárečky – samolepicí držák do domácnosti

Skládací kempingový dřez

Skládací kempingový dřez
Skládací kempingový dřez Crivit (Lidl)

Pokud potřebujeme umývat nádobí, často v kempu využíváme tamních kuchyněk a umýváren. V takové situaci je potřeba mít k dispozici nějakou nádobu, ve které nádobí snadno a bezpečně přeneseme. Za tímto účelem jsme pořídili skládací kempingový dřez. Je lehký, skladný, a přesto během chvíle připravený k použití. Měli jsme to štěstí, že jsme jej sehnali v Lidlu za cenu cca 100Kč. Momentálně je bohužel vyprodaný a stejná alternativa od firmy BoCamp je k dispozici za výrazně vyšší cenu. Každopádně nějaký skládací kempingový dřez se bude nejen ve vestavbě určitě hodit.

Cena: od 100Kč v Lidlu, alternativa od jiných firem od 400Kč

Kde koupit: Lidl – Crivit skládací kempingový dřez, Alza.cz – Bo-Camp basin foldup

Závěrem

Doufám, že vás některý z mých tipů oslovil a pomohl vám s nelehkým úkolem výběru (třeba nejen) vánočního dárku pro „bydlíkáře“ ve vašem okolí. Pokud ano, přeji mnoho radosti!

Bude vás také zajímat

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

VIDEO: Zvažujete půjčení obytného auta v USA? Zde jsou naše zkušenosti!

Nedávno jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, co znamená půjčení obytného auta v USA. Užili jsme si jej sice pouhé dva týdny, ale i...

NOVINKA: Weinsberg X-Pedition 600 MQ (2025)

Skupina Knaus Tabbert představila na své výroční konferenci zbrusu nový model Weinsberg X-Pedition 600 MQ. Jedná se o obytnou dodávku do nepohody postavenou na...

VIDEO: Americké obytné auto Cruise America C25

Parťákem na našich cestách po Spojených státech nám byl obytný vůz Cruise America C25. Jak takové americké obytné auto vypadá a v čem se...

PODCAST: Holandsko jsou nejen tulipány

Rádi byste se vydali do Holandska za krásami tulipánů? Holandsko a tulipány prostě patří neoddiskutovatelně k sobě. Jaro je ta správná doba na obdivování...

Globe-Traveller Explorer 2Z (2024) – novinka pro dva

Globe-Traveller přichází na trh s novinkou speciálně navrženou pro dvě osoby s označením Globe-Traveller Explorer 2Z. Při návrhu půdorysu nebyl sice tak odvážný, jako...