5 tipů na vánoční dárek pro karavanistu

Advent se nám nezadržitelně blíží a s ním i čas spojený s přípravami na Štědrý den. Jejich nedílnou součástí je přemýšlení, jaký vánoční dárek potěší naše blízké. Co by udělalo radost takovému karavanistovi? Letos jsem zkusil připravit seznam věcí, které jsme během letošní sezóny pořídili, nebo o které jsem sám napsal Ježíškovi.

Úvodem

Všechny níže uvedené produkty máme a využíváme k naší spokojenosti, případně je jejich pořízení již v běhu. Pro úplnost uvádím, že odkazy na vybrané produkty jsou doplněné o naše partnerské číslo. Pokud produkt přes odkaz v článku zakoupíte, získám drobnou provizi, nicméně vaše koncová změna se nijak nezmění.

Kniha Velký průvodce karavanisty

Nemohu začít jinak než velkou radostí, kterou jsem si letos udělal spolu se svými kolegy/kamarády. Tou je samozřejmě kniha Velký průvodce karavanisty vydaná letos na podzim nakladatelstvím Grada. Kniha je plná praktických a užitečných rad a jsem přesvědčený, že si v ní najde to své i zkušenější a ostřílenější karavanista. Více o knize jsem psal v samostatném článku TIP NA DÁREK: Kniha Velký průvodce karavanisty.

Cena: 399Kč

Kde koupit: www.pruvodcekaravanisty.cz

Magnetické kořenky Silwy

Naší vestavbou jezdíme ve čtyřech, a tak si vážíme každého kousku úložného prostoru. Toho se nedostává zejména v kuchyni, kde kromě nádobí a běžného kuchyňského vybavení musíme vozit nejrůznější čaje, kávy, koření a další sypké věci. Z tohoto důvodu jsem si Ježíškovi napsal o tyto magnetické kořenky od společnosti Silwy. Kořenky jsou k dostání buď v čiré nebo v bílé barvě. Fungují tak, že se na kuchyňskou linku nalepí kovový pás, na který se následně chytají kořenky magnetickými víčky. Firma Silwy je v tomto směru průkopníkem a nabízí bohatý program zejména v podobě bohaté nabídky skleniček, hrnků a právě třeba i kořenek.

Cena: cca 1900Kč

Kde koupit: procamping.cz – magnetický program Silwy

Izolační přepážka

Po loňských zkušenostech se zimním kempováním velkým polointegrovaným autem Carado jsme se rozhodli připravit i naše auto trochu víc do té zimy a prodloužit si tak sezónu. Z toho důvodu jsme si nechali ušít izolační přepážku do zadních křídlových dveří od firmy König Surf. Až bude hotová, určitě sepíšu samostatný detailní článek. Každopádně při návštěvě této firmy mě ještě nadchla izolační přepážka do posuvných dveří. Zkrátka v sortimentu se dá najít leccos od obvyklého půlkabátu, přes různé vycpávky a kryty oken, právě až po zakázkově připravované izolační přepážky.

Cena: od 6.500Kč

Kde koupit: König Surf – izolační přepážky

Skládací kolo Tern

Skládací elektrokolo Tern Vektron Q9
Skládačky jsou moje srdeční záležitost a do vestavby jsou jak dělané. Zvlášť, když potřebujeme vozit kromě dvou dospělých kol ještě dvě dětská…

Letos jsme také rozšířili naši výbavu o nové skládací kolo. A tak vedle mé dosavadní skládačky Tern Link C8 přibyla ještě elektricky poháněná verze Tern Vektron Q9 (VIDEO: Skládací elektrokolo Tern Vektron Q9). Že lze tohle kolo používat v zásadě bez kompromisů jako plnohodnotný cesťák jsem si sám vyzkoušel na našem letním šumavském poznávání (Šumava obytňákem (nebo i bez) díl 1, díl 2 a díl 3).

Skládaček existuje celá řada typů, takže „to svoje“ kolo si najde nejen turista, ale třeba i vyznavač silniční cyklistiky. Více jsem k tomuto tématu psal v samostatném článku Skládací kolo – ideální parťák do obytného auta.

Cena: od 15.000 Kč

Kde koupit: Azub Bike – skládací kola

Omnia Maxi

Ve svých tipech na vánoční dárky z minulého roku jsem uváděl jako zajímavý námět plynovou „troubu“ Omnia. Letos doporučuji „rozšíření“ v podobě Omnia Maxi. Jedná se vyšší spodní misku, která pojme mnohem větší množství vařeného pokrmu. Tím, že cestujeme ve čtyřech a děti rostou (a jsou tedy stále hladovější), tak nám klasická velikost již úplně nestačila. Omnia Maxi náš problém vyřešila znamenitě.

Cena: cca 600Kč

Kde koupit: procamping.cz – kempingová trouba Omnia Maxi

Závěrem

Doufám, že některý z mých tipů vám nebo vašim blízkým udělá radost. A pokud jste nevybrali, zkuste ještě můj seznam z minulého roku. Třeba najdete inspiraci tam. Ať už ale vyberete dárek jakýkoli, důležité je, aby udělal radost nejen obdarovanému, ale i vám, že se vám podařilo někomu blízkému rozzářit oči.

Newsletter

Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
Jednodušší už to být nemůže!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Nejnovější

Pardubicko na skládacích kolech

Víkend s hezkým počasím před námi, tak kam vyrazit? Napadlo nás Pardubicko a že bychom ho zkusili poznávat ze sedla skládacího kola. Vzali jsme...

Pohodlné příčné spaní i v úzkých dodávkách – Etrusco xFlip a Lippert Fold Out

Jedinou dodávkou, ve které lze bez jakýchkoli dodatečných úprav zrealizovat použitelné příčné spaní, je Fiat Ducato (včetně sourozenců). A i tak je to pro...

KRS HomeMADE – vestavba do dodávky svépomocí, když nemám vybavení, moc zkušeností, ani času

Je to sen řady z nás, co jsme našli lásku k obytným dodávkám. Naše vlastní vestavba do dodávky svépomocí. Vždyť jsme přece šikovní dost....

Yucon K-peak (2024) – nová obytná dodávka 4×4 na Mercedes Sprinter

Vyznavači dobrodružství, adrenalinu, nezpevněných komunikací a vůbec exotických destinací často hledají obytné dodávky s pohonem 4x4. Přesně pro takové zákazníky připravila Frankia nový model...

Clever Duo 540 (2024) – nejlevnější obytná dodávka pro dva podruhé

Pamatujete na ten rozruch před dvěma lety, kdy Clever Vans představil nový model Clever Sunny 540 za necelých 29.990 Euro? To bylo pozdvižení! Nyní...