5 tipů na vánoční dárek pro karavanistu

Advent se nám nezadržitelně blíží a s ním i čas spojený s přípravami na Štědrý den. Jejich nedílnou součástí je přemýšlení, jaký vánoční dárek potěší naše blízké. Co by udělalo radost takovému karavanistovi? Letos jsem zkusil připravit seznam věcí, které jsme během letošní sezóny pořídili, nebo o které jsem sám napsal Ježíškovi.

Úvodem

Všechny níže uvedené produkty máme a využíváme k naší spokojenosti, případně je jejich pořízení již v běhu. Pro úplnost uvádím, že odkazy na vybrané produkty jsou doplněné o naše partnerské číslo. Pokud produkt přes odkaz v článku zakoupíte, získám drobnou provizi, nicméně vaše koncová změna se nijak nezmění.

Kniha Velký průvodce karavanisty

Nemohu začít jinak než velkou radostí, kterou jsem si letos udělal spolu se svými kolegy/kamarády. Tou je samozřejmě kniha Velký průvodce karavanisty vydaná letos na podzim nakladatelstvím Grada. Kniha je plná praktických a užitečných rad a jsem přesvědčený, že si v ní najde to své i zkušenější a ostřílenější karavanista. Více o knize jsem psal v samostatném článku TIP NA DÁREK: Kniha Velký průvodce karavanisty.

Cena: 399Kč

Kde koupit: www.pruvodcekaravanisty.cz

Magnetické kořenky Silwy

Naší vestavbou jezdíme ve čtyřech, a tak si vážíme každého kousku úložného prostoru. Toho se nedostává zejména v kuchyni, kde kromě nádobí a běžného kuchyňského vybavení musíme vozit nejrůznější čaje, kávy, koření a další sypké věci. Z tohoto důvodu jsem si Ježíškovi napsal o tyto magnetické kořenky od společnosti Silwy. Kořenky jsou k dostání buď v čiré nebo v bílé barvě. Fungují tak, že se na kuchyňskou linku nalepí kovový pás, na který se následně chytají kořenky magnetickými víčky. Firma Silwy je v tomto směru průkopníkem a nabízí bohatý program zejména v podobě bohaté nabídky skleniček, hrnků a právě třeba i kořenek.

Cena: cca 1900Kč

Kde koupit: procamping.cz – magnetický program Silwy

Izolační přepážka

Po loňských zkušenostech se zimním kempováním velkým polointegrovaným autem Carado jsme se rozhodli připravit i naše auto trochu víc do té zimy a prodloužit si tak sezónu. Z toho důvodu jsme si nechali ušít izolační přepážku do zadních křídlových dveří od firmy König Surf. Až bude hotová, určitě sepíšu samostatný detailní článek. Každopádně při návštěvě této firmy mě ještě nadchla izolační přepážka do posuvných dveří. Zkrátka v sortimentu se dá najít leccos od obvyklého půlkabátu, přes různé vycpávky a kryty oken, právě až po zakázkově připravované izolační přepážky.

Cena: od 6.500Kč

Kde koupit: König Surf – izolační přepážky

Skládací kolo Tern

Skládací elektrokolo Tern Vektron Q9
Skládačky jsou moje srdeční záležitost a do vestavby jsou jak dělané. Zvlášť, když potřebujeme vozit kromě dvou dospělých kol ještě dvě dětská…

Letos jsme také rozšířili naši výbavu o nové skládací kolo. A tak vedle mé dosavadní skládačky Tern Link C8 přibyla ještě elektricky poháněná verze Tern Vektron Q9 (VIDEO: Skládací elektrokolo Tern Vektron Q9). Že lze tohle kolo používat v zásadě bez kompromisů jako plnohodnotný cesťák jsem si sám vyzkoušel na našem letním šumavském poznávání (Šumava obytňákem (nebo i bez) díl 1, díl 2 a díl 3).

Skládaček existuje celá řada typů, takže „to svoje“ kolo si najde nejen turista, ale třeba i vyznavač silniční cyklistiky. Více jsem k tomuto tématu psal v samostatném článku Skládací kolo – ideální parťák do obytného auta.

Cena: od 15.000 Kč

Kde koupit: Azub Bike – skládací kola

Omnia Maxi

Ve svých tipech na vánoční dárky z minulého roku jsem uváděl jako zajímavý námět plynovou „troubu“ Omnia. Letos doporučuji „rozšíření“ v podobě Omnia Maxi. Jedná se vyšší spodní misku, která pojme mnohem větší množství vařeného pokrmu. Tím, že cestujeme ve čtyřech a děti rostou (a jsou tedy stále hladovější), tak nám klasická velikost již úplně nestačila. Omnia Maxi náš problém vyřešila znamenitě.

Cena: cca 600Kč

Kde koupit: procamping.cz – kempingová trouba Omnia Maxi

Závěrem

Doufám, že některý z mých tipů vám nebo vašim blízkým udělá radost. A pokud jste nevybrali, zkuste ještě můj seznam z minulého roku. Třeba najdete inspiraci tam. Ať už ale vyberete dárek jakýkoli, důležité je, aby udělal radost nejen obdarovanému, ale i vám, že se vám podařilo někomu blízkému rozzářit oči.

Newsletter

.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

spot_img

Související

Nejnovější

Drážďany s dětmi – obytným autem až do centra

Že jsou Drážďany zajímavou turistickou destinací asi není potřeba zdůrazňovat. I my jsme se tak začátkem podzimu rozhodli tohle město na Labi navštívit. A...

TEST: Adria Active Pro – díl 2 – jak se v ní bydlí?

V minulém dílu svého testu jsem se podíval na to, jaký je Renault Trafic jako podvozek pro campervan Adria Active Pro a jak se...

TEST: Adria Active Pro – díl 1 – představení a Renault Trafic

Adria Active Pro je typickým zástupcem oblíbeného a neustále rostoucího segmentu malých obytných dodávek - campervanů. Díky společnosti Campers4U Olomouc jsem měl možnost podívat...

PODCAST: Vansafe – pojištění obytného vozu na míru pro karavanisty

Přiznejte se! Kdo z vás ví, co všechno vám vaše pojištění obytného vozu NEpokrývá? Na to většinou přijdeme až v okamžiku pojistné události. U...

TIP NA DÁREK: Kniha Velký průvodce karavanisty

Vánoce se nezadržitelně blíží a s nimi i vymýšlení vhodných a užitečných dárků pro své blízké. Karavanisté by mohli ocenit novou knihu Velký průvodce...