Ohlédnutí za rokem 2022 – aneb děkuji a vše nejlepší

Konec roku se nezadržitelně blíží a vánoce jsou téměř za námi. Sociální sítě jsou plné péefek a přání vytvořených z více či méně povedených fotografií. Rád bych se zařadil do tohoto proudu a poděkoval vám za přízeň. A jako poděkování jsem vytvořil přehled toho nejzajímavějšího, na co jste mohli u mě na webu v uplynulém roce narazit. …a že je na co vzpomínat! Tohle je 101. příspěvek roku 2022.

Testy a zkušenosti

Moje bezkonkurenčně nejoblíbenější články jsou ty z kategorie Zkušenosti a testy. Baví mě se seznamovat jak s auty, tak s výrobky, které s karavaningem souvisejí a následně se s vámi dělit o své zkušenosti. Díky vstřícnosti a zájmu vybraných firem jsem pro vás mohl otestovat:

Tourne 6.4

A pak jsem se s vámi podělil i o nějaké ty svoje postřehy a zkušenosti:

Sunlight V60 - přední salón

Vybavení obytného auta

Nevynechal jsem ani sekci tipů na zajímavé možnosti doplňků a vybavení pro vaše obytné auto:

 • Připravil jsem přehled skládacích kol, která dost často pomohou vyřešit problém „kam s nimi“ v omezeném prostoru obytky.
 • Speciálně jsem se pověnoval skládacímu elektro kolu Tern Vektron Q9, na kterém jsem v létě absolvoval několikadenní cyklo výlet na Šumavě.
 • Nechal jsem si také namontovat nové obkladové panely zadních dveří s netradičním úložným prostorem.
Obkladový panel pro Fiat Ducato s úložným prostorem - pravá strana

Tipy na cesty

I když letošní rok nám z pohledu cestování úplně nepřál, i tak jsme zaznamenali pár nových špendlíků do naší virtuální mapy tipů na cesty. Už začíná vypadat poměrně zajímavě, a to vám ještě dlužím Oskarshausen a Berlín.

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.

Novinky

Další mojí oblíbenou kategorií článků jsou novinky, zejména pak ty, které přináší nějaké ty inovace. Letošní léto bylo plné příprav na Caravan Salon Düsseldorf, a tak bylo na co koukat:

  Podcasty – ohlédnutí za rokem 2022

  A pak tu samozřejmě byly podcasty. Máme za sebou přes 30 epizod a první rok nahrávání. Tematicky související podcasty umisťuji do kategorie Podcasty. Naprosto nejúspěšnější byl ten o energetické soběstačnosti. Tomáš Brabec hovořil velmi fundovaně a srozumitelně o solárních panelech, lithiových bateriích, DC-DC nabíječkách a podobně.

  Poděkování

  Novinek, článků, videí a zajímavostí byla za letošní rok celá řada. Tady jsem vybral jen ty z mého pohledu nej. Každopádně vám chci ze srdce moc poděkovat za vaši přízeň. Váš zájem je pro mě tou největší odměnou. Přeji vám mnoho úspěchů v novém roce a po tom letošním vím, že přání pevného zdraví není vůbec žádné klišé. Je to opravdu to nejdůležitější, co máme. Bez něj totiž nemůžeme dělat nic z toho, co máme rádi. Opatrujte se a těším se u další článků, videí nebo podcastů na viděnou nebo na slyšenou.

  Váš „Vanista“ Honza

  Newsletter

  Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
  Jednodušší už to být nemůže!

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  spot_img

  Nejnovější

  PODCAST: Sériová vestavba nebo stavba na míru? Odpovídá David Krs z RV Evolution

  Se zakladatelem společnosti RV Evolution, Davidem Krsem, jsem dělal rozhovor v době, kdy jeho firma teprve začínala. Bavili jsme se zejména o vzniku firmy...

  Pilote Atlas A603G (2023) – premiéra vestavby na Ford Transit

  O připravované novince od Pilote jsem psal začátkem září, kdy o vozidle poprvé informoval sám výrobce. Finální vůz Pilote Atlas A603G přinesla výstava CMT...

  VIDEO: Detailní prohlídka Tourne 6.4

  Náš test vozu Tourne 6.4 by nebyl úplný, kdyby chyběla detailní video prohlídka. Ani tentokrát neudělám výjimku. Video patří k těm delším, ale chtěl...

  Affinity Duo M (2023) – opět pro dva, ale na MAN TGE

  Že jste už název Affinity Duo M někde viděli? Správně! Affinity představilo téměř přesně před rokem model Affinity Duo určený pro dvě osoby postavený...

  PUSHrack – Zahoďte svůj starý nosič na kola Thule či Fiamma!

  Máte na autě nosič na kola na zadních dveřích a přemýšlíte o jeho výměně z důvodu nedostatečné nosnosti? Na trh přichází novinka s názvem...