Ohlédnutí za rokem 2022 – aneb děkuji a vše nejlepší

Konec roku se nezadržitelně blíží a vánoce jsou téměř za námi. Sociální sítě jsou plné péefek a přání vytvořených z více či méně povedených fotografií. Rád bych se zařadil do tohoto proudu a poděkoval vám za přízeň. A jako poděkování jsem vytvořil přehled toho nejzajímavějšího, na co jste mohli u mě na webu v uplynulém roce narazit. …a že je na co vzpomínat! Tohle je 101. příspěvek roku 2022.

Testy a zkušenosti

Moje bezkonkurenčně nejoblíbenější články jsou ty z kategorie Zkušenosti a testy. Baví mě se seznamovat jak s auty, tak s výrobky, které s karavaningem souvisejí a následně se s vámi dělit o své zkušenosti. Díky vstřícnosti a zájmu vybraných firem jsem pro vás mohl otestovat:

Tourne 6.4

A pak jsem se s vámi podělil i o nějaké ty svoje postřehy a zkušenosti:

Sunlight V60 - přední salón

Vybavení obytného auta

Nevynechal jsem ani sekci tipů na zajímavé možnosti doplňků a vybavení pro vaše obytné auto:

 • Připravil jsem přehled skládacích kol, která dost často pomohou vyřešit problém „kam s nimi“ v omezeném prostoru obytky.
 • Speciálně jsem se pověnoval skládacímu elektro kolu Tern Vektron Q9, na kterém jsem v létě absolvoval několikadenní cyklo výlet na Šumavě.
 • Nechal jsem si také namontovat nové obkladové panely zadních dveří s netradičním úložným prostorem.
Obkladový panel pro Fiat Ducato s úložným prostorem - pravá strana

Tipy na cesty

I když letošní rok nám z pohledu cestování úplně nepřál, i tak jsme zaznamenali pár nových špendlíků do naší virtuální mapy tipů na cesty. Už začíná vypadat poměrně zajímavě, a to vám ještě dlužím Oskarshausen a Berlín.

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.

Novinky

Další mojí oblíbenou kategorií článků jsou novinky, zejména pak ty, které přináší nějaké ty inovace. Letošní léto bylo plné příprav na Caravan Salon Düsseldorf, a tak bylo na co koukat:

  Podcasty – ohlédnutí za rokem 2022

  A pak tu samozřejmě byly podcasty. Máme za sebou přes 30 epizod a první rok nahrávání. Tematicky související podcasty umisťuji do kategorie Podcasty. Naprosto nejúspěšnější byl ten o energetické soběstačnosti. Tomáš Brabec hovořil velmi fundovaně a srozumitelně o solárních panelech, lithiových bateriích, DC-DC nabíječkách a podobně.

  Poděkování

  Novinek, článků, videí a zajímavostí byla za letošní rok celá řada. Tady jsem vybral jen ty z mého pohledu nej. Každopádně vám chci ze srdce moc poděkovat za vaši přízeň. Váš zájem je pro mě tou největší odměnou. Přeji vám mnoho úspěchů v novém roce a po tom letošním vím, že přání pevného zdraví není vůbec žádné klišé. Je to opravdu to nejdůležitější, co máme. Bez něj totiž nemůžeme dělat nic z toho, co máme rádi. Opatrujte se a těším se u další článků, videí nebo podcastů na viděnou nebo na slyšenou.

  Váš „Vanista“ Honza

  Bude vás také zajímat

  Newsletter

  Přihlaš se k pravidelnému odběru novinek z webu a nic ti neunikne.
  Jednodušší už to být nemůže!

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  spot_img

  Nejnovější

  VIDEO: Zvažujete půjčení obytného auta v USA? Zde jsou naše zkušenosti!

  Nedávno jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, co znamená půjčení obytného auta v USA. Užili jsme si jej sice pouhé dva týdny, ale i...

  NOVINKA: Weinsberg X-Pedition 600 MQ (2025)

  Skupina Knaus Tabbert představila na své výroční konferenci zbrusu nový model Weinsberg X-Pedition 600 MQ. Jedná se o obytnou dodávku do nepohody postavenou na...

  VIDEO: Americké obytné auto Cruise America C25

  Parťákem na našich cestách po Spojených státech nám byl obytný vůz Cruise America C25. Jak takové americké obytné auto vypadá a v čem se...

  PODCAST: Holandsko jsou nejen tulipány

  Rádi byste se vydali do Holandska za krásami tulipánů? Holandsko a tulipány prostě patří neoddiskutovatelně k sobě. Jaro je ta správná doba na obdivování...

  Globe-Traveller Explorer 2Z (2024) – novinka pro dva

  Globe-Traveller přichází na trh s novinkou speciálně navrženou pro dvě osoby s označením Globe-Traveller Explorer 2Z. Při návrhu půdorysu nebyl sice tak odvážný, jako...